Bana da seks tuzağı kurdular

Bana da seks tuzağı kurdular

ALİ KIRCA'YLA GÜNDEME GELEN SEKS TUZAĞI, YILLAR ÖNCE UĞUR DÜNDAR'A DA KURULMUŞ.

Bana da seks tuzağı kurdular
16px
24px
10.08.2006 12:03Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Dündar bu olayı, Haluk Şahin'le birlikte yazdıkları ve Halil Bezmen dosyasını Adan Z'ye anlattıkları "Hamamzadenin Dönüşü" adlı kitapla ilgili Haftalık dergisine verdiği röportajda açıkladı.

* Bu kitabı neden yazdınız?
Halil Bezmen Amerika'dan döndükten sonra bir bilge, filozof edasıyla davranmaya başladı. Bizim haberlerimizi yalanlamaya başladı. Bir de kitap yazarak bizim yayınladığımız belgelerin yalan olduğunu söyledi. Yalanları çürütmek için belgeleriyle o dönemi yazdık.

* 12 sene önce sizi Halil Bezmen'in peşine düşüren neydi?
Bezmen, babasının iddiasıyla "100 milyon doları" yurt dışına çıkarmış biri. Maliye'ye ve SSK'ya büyük boru var. Ben de bu işle ilgileniyorum. Edirne'deki Santral Mensucat'a (Halil Bezmen'in tekstil fabrikası) gittim. Ellerine kıdem tazminatı olarak karşılıksız senetlerin tutuşturulduğu işçilerle görüştüm. Bana yalvardılar "Hakkımızı takip et" diye. Bu arada Bezmen'in New York'un en pahalı semtinde müthiş bir villada oturduğu haberleri kulağıma geliyordu.

* Sizin evin bahçesinde kamerayla koştuğunuz haber. Baskın diyebilir miyiz buna?
Dünya basınında da özel haberciler, buldukları adrese gider ve ayaklarını kapının arasına sıkıştırır, mikrofonu dayayarak sorabilecekleri kadar soru sorarlar.

* Birçok ünlü iş adamının yolsuzluk dosyasını yayınladınız. Başınıza hiçbir şey gelmedi mi?
Gelmez olur mu? Ne tuzaklar kuruldu, ne çirkin oyunlara getirilmek istendim. Seks tuzakları bile kurdular bana. Hep bir açığımı, bir yanlışı mı bulmak istediler. Bulamadıkları noktada da kendileri yaratmak istedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde