Bakan Mehmet Şimşek: Kamuoyuna yönelik mesajların tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik

Bakan Mehmet Şimşek: Kamuoyuna yönelik mesajların tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ile görüşmesini değerlendirerek, "Kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez" dedi.

Bakan Mehmet Şimşek: Kamuoyuna yönelik mesajların tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik
16px
24px
25.06.2024 12:38Güncelleme: 25.06.2024 14:25
ABONE OLgoogle

 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ile görüşmesini değerlendirdi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Şimşek, "Sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez" dedi. 

TRİBÜN VE TARAFTAR KAYGISI

Bakan Şimşek yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm. Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık. Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez."

ÇELİK'İN SOSYAL MEDYA AÇIKLAMASINI PAYLAŞMIŞTI

Bakan Şimşek açıklaması öncesinde de AK Partili Faruk Çelik'in "İktidar muhalefet diyaloğu demokrasilerde önemlidir. Ancak, CHP heyetinin Hazine Maliye Bakanımız ile görüşmelerden sonra yaptıkları açıklamalar etrafındaki tartışmaları hayretle izliyorum.

CHP heyetinin açıklamalarından bir talimat listesi ile görüşmeye gittikleri anlaşılıyor.

Burada bir rol karmaşası yaşandığı açık.

İktidarın görevi politikaları belirlemek ve uygulamak, muhalefetin görevi iktidarın göremediğini düşündüğü şeyleri dillendirmek ve eleştirmektir.
Bir talimat listesi dayatmak değil. Bu tutum Cumhurbaşmanımızı ve hükümetimizin iyi niyeti ile bağdaşan bir yaklaşım değildir.

Bu bir diyalogda değildir. Siyasi istismardır, popülizmdir. Ekonomimizin en son ihtiyaç duyduğu şeylerdir." açıklamasını kendi sosyal medya hesabında yeniden paylaşmıştı. 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde