Bakan Günay, İshak Paşa Sarayı'nda incelemelerde bulundu

Bakan Günay, İshak Paşa Sarayı'nda incelemelerde bulundu

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde bulunan tarihi İshak Paşa Sarayı'nda incelemelerde bulundu.

Bakan Günay, İshak Paşa Sarayı'nda incelemelerde bulundu
16px
24px
04.10.2008 21:57
ABONE OLgoogle

İshak Paşa Sarayı önünde Ağrı Vali Vekili Selami Kapankaya, Doğubeyazıt Kaymakamı Ali Arıkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Günay, İshak Paşa Sarayı'nın restorasyon çalışmaları hakkında Muhsin Bulut'tan bilgiler aldı.

Günay, daha sonra Ahmedi Hani Türbesi'ni ziyaret ederek, tarihi Beyazıt Camii'ne geçti. Günay, Beyazıt Camii'nin restorasyon çalışmalarını beğenmedi.

İncelemelerinden sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Günay, İshak Paşa Sarayı'nda 1948 yılından beri aslına uygun olarak restorasyon çalışmalarının yapılmadığını belirterek, "Aslına uygun olmayan çalışmalar nedeniyle 2007 yılında yapılan yeni bir ihale ile tarihi İshak Paşa Sarayı'nın restorasyon çalışmaları başlamıştır. 2009 yılının son aylarında teslim edilecek sarayın çalışmaları şu anda son hızıyla devam etmekte. Umut ediyorum ki, sarayımız önümüzdeki günlerde bitirilerek ülke turizmine büyük katkı sağlayacaktır. Çalışmaların takipçisi olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Bakan Günay'a eşlik eden AK Parti Ağrı milletvekilleri Yaşar Eryılmaz, Fatma Salman Kotan, Cemal Kaya ve Hanifi Alır, 1992 yılından beri inşaatı devam eden Ağrı Kültür Merkezi'nin bitirilmesi için bütçeden para aktarılmasını istedi.

Milletvekillerinin bu ricasını kırmayan Bakan Günay, gerekli yardımın yapılacağını belirtti.

Daha sonra Bakan Günay'a Ağrı Vali Vekili Selami Kapankaya tarafından üzerine İshak Paşa Sarayı motifinin işlendiği kilim hediye edildi.

İncelemelerin bitmesinin ardından Doğubeyazıt Kaymakamlığı'na geçen Günay, buradan karayoluyla Iğdır'a hareket etti.

Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde