Aziz Yıldırım, prostat haberlerini yalanladı

Aziz Yıldırım, prostat haberlerini yalanladı

Fenerbahçe Spor Kulübü, Başkan Aziz Yıldırım'ın prostat kanseri olduğu yönünde çıkan haberleri sert bir dille yalanladı.

Aziz Yıldırım, prostat haberlerini yalanladı
16px
24px
26.03.2011 16:49
ABONE OLgoogle

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden "Bu Nasıl Bir Yalan" başlığı ile yayınlanan açıklamada Aziz Yıldırım hakkında sistematik ve ısmarlama haber yapıldığı iddia edilerek, bu tarz haberlerin gazetecilik mesleği ve ahlâkı ile bağdaşmadığı belirtildi.


Söz konusu haberlerin baştan aşağı yalan olduğunun ifade edildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Söz konusu haber baştan aşağı yalandır. Ancak yalan olmasının ötesinde bu tarz haberlerin yapılmasının altında yatan neden ya da nedenleri anlamak mümkün değildir.

Bu haberleri yapan kendine gazeteci diyen şahıslar, hakkında yalanlar yazdıkları kişinin bu haberler nedeniyle rahatsız olabileceğ ini, iş aile çevresinde ve hayatında oluşabilecek elem ve endişeleri tamamen göz ardı etmektedirler. Bu tarz yalan ve masa başında uydurma ve hatta belki de ısmarlama haberler yapmak gazeteciliğin hangi etik ve ahlaki kuralı ile bağdaşmaktadır.

Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım hakk ında neredeyse 10-15 günde bir kişiliğine yönelik olarak sistematik biçimde yapılan bu kasıtlı haberlerin tümünün kamuoyu farkındadır. Bu haberi yapanlar iddialarını belgeleri ile kanıtlamak zorundadırlar. Ancak bunu yapacak durumda olmadıkları da ortadadır. Haberinin altına imza atacak kadar cesareti ve mesleğine saygısı olmayan bu kişileri de bu tarz yalan haberleri gazetelerinde yayınlayan kurumları da kınıyoruz.

Başkanımız Sayın Aziz Yıldırı m yalan haber yaparak kişiliği hakkında kamuoyunda yalan ve yanlış bir kanı oluşturmaya çalışan her kişi ve kuruma karşı yargı önünde haklarını bugüne dek olduğu olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar arayacaktır. Tüm bu yalan haberler ile ilgili takdiri kamuoyuna bırakıyoruz."

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde