‘Aragones dede’nin villası da hazır

‘Aragones dede’nin villası da hazır

Fenerbahçe'ye transfer olan İspanyol Teknik Direktör Luis Aragones, Başkan Aziz Yıldırım'ın Tuzla-Akfırat'ta yaptırdığı Millenium Park villalarında kalacak

‘Aragones dede’nin villası da hazır
16px
24px
05.07.2008 10:04
ABONE OLgoogle

Fenerbahçe'yle sözleşme imzalayan İspanyol teknik direktör Luis Aragones, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Tuzla-Akfırat'ta yaptırdığı Millenium Park villalarında oturacak.

Millenium Park'ın satış ve pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhat Saatçi, transfer edilecek teknik direktör ve yabancı futbolcular için kulübün, siteden 8 tane villa satın aldığını açıkladı.

Saatçi, “Fenerbahçe transfer ettiği futbolcular için yılda 1.5 milyon dolar kira ödüyordu. Bundan böyle futbolcular ve teknik direktör Millenium Park'ta kalacak. Villaları krediyle alan kulüp, 5 yıl sonra evlerin sahibi olacak. Şimdi sekiz villaya ödedikleri taksit, kiradan daha düşük. Kulüp böylece 1.5 milyon dolarlık kiradan da kurtulacak” dedi.

Dayalı döşeli olarak teslim edilecek

Serhat Saatçi, kulübün aldığı sekiz villayı transfer ettiği ve edeceği yabancı futbolcular için lojman olarak kullanacağını belirterek, “Halen başka evlerde oturan yabancı futbolcular da kira sözleşmeleri sona erdiğinde kendisine tahsis edilen villaya taşınacak” dedi. Saatçi, şöyle konuştu:

“Kulübün aldığı bu karar sayesinde futbolcular arasında, 'senin evin daha güzelmiş' kavgası da çıkmayacak. Villalar futbolculara dayalı döşeli olarak tahsis edilecek. Fener'de görev yaptıkları sürece burada oturacaklar. Bir de sürekli teknik direktörün gözetimi altında olmak var tabii.”
Saatçi, sitede Yıldırım ailesinin villalarının yanı sıra Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Abdullah Kiğılı'nın da villasının olduğunu söyledi.

Fiyatları 670 bin euro'dan başlıyor

A. Yıldırım İnşaat tarafından inşa edilen Millenium Park sitesinde 204 villa ve 72 dairenin yer aldığını belirten Serhat Saatçi, “Dairelerin hepsi satıldı. Villalardan da 14 tane kaldı. Villa fiyatları 670 bin ile 700 bin euro arasında değişiyor” dedi.
Villaların gökdelen çeliğiyle imal edildiğini söyleyen Saatçi, “Her villada 32 ton çelik kullanılıyor. 50 santimetre radye temel atılıyor. Böyle bir temelin üstüne 7 katlı bina dikenler bile var” diye konuştu.

Her türlü konfora sahip

Serhat Saatçi, villaların sorunsuz kullanımı için akla gelebilecek bütün önlemleri aldıklarını ifade ederek, şu bilgileri verdi:
“Evlerde akıllı otomasyon sistemi var. Her elektrik kablosuna bir sigorta bağlı. Su tesisatında bir kaçak olması durumunda villanın suyunu merkezden kesmek mümkün. Villaların temelinden başlayarak çatısına kadar izolasyonu yapıldı.”

Fehim Genç/Milliyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde