Anadolu Grubu'nda yeni atamalar

Anadolu Grubu'nda yeni atamalar

Anadolu Grubu'nda son yıllardaki gelişime paralel olarak yeni atamalar yapıldı. İşte atanan isimler...

Anadolu Grubu'nda yeni atamalar
16px
24px
17.03.2008 15:27
ABONE OLgoogle

İşte Anadolu Grubu'ndan yapılan açıklama...

"Anadolu Grubu'nun son yıllardaki gelişimine paralel olarak mevcut sektörlerde derinleşmek ve yeni iş alanları yaratmak amacıyla, organizasyon yapısının değiştirilmesi ihtiyacı doğmuştur.

Bu doğrultuda yeni oluşturulan “İş Geliştirme” bölümü başkanlığına Grubumuzun Mali İşler Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Uysal getirilmiştir.

Mustafa Uysal'dan boşalan Mali İşler Başkanlığı'na ise, Efes İçecek Grubu Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak görev yapmakta olan Hurşit Zorlu atanmıştır.

Her iki başkanlık da Yönetim Kurulu Başkanlığı'na bağlı çalışacaktır.

Efes İçecek Grubu Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü Hurşit Zorlu'nun Anadolu Grubu Mali İşler Başkanlığı'na atanmasıyla boşalan göreve Efes Bira Grubu Strateji, İş ve Pazar Geliştirme Direktörü Can Çaka atanmıştır.

Anadolu Grubu organizasyon yapısındaki diğer bir değişiklik olarak; Ahmet Bal tarafından yürütülen, Mali İşler Başkanlığı bünyesindeki Denetim Koordinatörlüğü, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na bağlanmıştır.

Yeni görevler 1 Nisan 2008 tarihi itibariyle yürürlüğe girecektir.

Mustafa Uysal meslek yaşamına Maliye Bakanlığı'nda hesap uzmanı olarak başlamıştır. 1982 yılından bu yana Anadolu Grubu'nda çalışmaktadır. İlk görevi Mali İşler Koordinatör Yardımcılığı olan Uysal, sonraki yıllarda sırasıyla Mali İşler Koordinatörlüğü ve Mali İşler Başkanlığı görevlerini yapmıştır.

Hurşit Zorlu ise meslek yaşamına muhasebe uzmanı olarak başlamıştır. 1984 yılından bu yana Anadolu Grubu'nda çalışmaktadır. İlk görevi Erciyas Biracılık'da pazarlama uzmanlığı olan Zorlu, sonraki yıllarda sırasıyla Efes İçecek Grubu'nda Proje Geliştirme Müdürlüğü, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü ve Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü görevlerini yapmıştır"

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde