‘Amerika’yı keşfetmeye çalışıyor’

‘Amerika’yı keşfetmeye çalışıyor’

Kayserispor maçı sonrası Fenerbahçeli yöneticilerden Kocaman için ilginç yorum

‘Amerika’yı keşfetmeye çalışıyor’
16px
24px
16.09.2010 09:04
ABONE OLgoogle

Fenerbahçe’de Aykut Kocaman’ın gelişiyle her şey yeniden başladı diyebiliriz. Kocaman’ın ileriye dönük planları var. Bunu yapar ya da yapamaz... Yaparsa kalır, yapamazsa kendi ifadesiyle gidecek. Sarı - Lacivertli kulüpte bugüne kadar birçok teknik adam geldi geçti. Kimi 6 ay, kimi 1 yıl, kimi 2 yıl kaldı. Ancak Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe çok sayıda teknik direktör değiştirdi. İçlerinde başarılı olanlar dahi gönderildi. Yıldırım’ın, Aykut Kocaman’a yöneticilerle birlikte ‘destek’ verdiğini görüyorum. Bu destek ‘şu an’ için gibi geliyor. Çünkü kulüp bugüne kadar kimin arkasında durduğunu açıklasa, o teknik adam en fazla bir ay sonra gönderilmişti.

Kayserispor maçından sonra yöneticilerin büyük çoğunluğunun Aykut Hocayı ‘başarısız’ bulduklarına dair haberler var. Hatta bir yönetici (ismini buradan duyurmayalım) Aykut için “Amerika’yı yeniden keşfetmeye çalışıyor” diye ilginç bir yorumda bulunmuş. Aykut Kocaman, Kayseri’deki takım kurgusunda hatalıydı, Selçuk’un ne işi vardı savunmanın içinde. Düşüncesi neydi bilemiyorum ama Santos’u tribüne gönderip Bilica’yı 18 kişilik kadroya alabilirdi. Camiada Beşiktaş derbisinin sonucunu merakla bekleyenler var. Zico’nun ismi ağızlardan ağıza dolaşıyor.

Kendisine “Bekle” diyen mi oldu acaba? Biz hiçbir zaman teknik direktöre sabretmesini bilmiyoruz. Bir iki başarısızlıkta “İyi çalıştıramıyor gitsin” diyoruz. Nedense hep suçlu hocalardır. Futbolcuların hiç suçu yoktur. Ama bana göre asıl suçlu sahada oynamayan, mücadele etmeyen koşmayan futbolculardır. Biz kolayını bulmuşuz hemen hocaların biletini kesiyoruz. Derbi haftasına girilir girilmez Fenerbahçe’de hareketli saatler yaşanmaya başladı. Gündemde Aykut var. Aykut Hocaya yönelik eleştiriler fazlaca olmakla beraber, Kocaman’ın istifasını cebinde hazır tuttuğu iddia ediliyor. Gün içinde Aykut’tan “İstifa yok” açıklaması geldi. Beşiktaş’a karşı iyi sonuç alınırsa bir sorun olmayacağını düşünüyorum ancak başarısızlıkta Aykut Kocaman’ın ipi çekilebilir. İş sadece Aykut’un ipinin çekilmesiyle kalmaz, Başkan Aziz Yıldırım’a kadar da uzanabilir. Bazı taraftar derneklerinin Aziz Yıldırım için “İstifa et” yürüyüşü yapacakları söyleniyor.

Ancak bunu ne zaman gerçekleştirecekler bilinmiyor. Samandıra’da sessizlik hâkim. Futbolcuların morallerinin iyi olduğu söylenemez. Derbinin favorisi Beşiktaş görünüyor olsa da her defasında bu maçların havası farklı olmuştur ve yine öyle olacaktır. Fenerbahçeli taraftarların dün satışa sunulan maç biletlerine fazla ilgi göstermemesi dikkat çekici. Alışık olduğumuz görüntülerden çok farklı bir durum. Demek ki taraftar Fenerbahçe’ye olan heyecanını yitirmiş.

Hilmi Türkay/Cumhuriyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde