Afrikalı kadın futbolcular kayıp

Afrikalı kadın futbolcular kayıp

Almanya'nın başkenti Berlin'de, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg semtinde düzenlenen ''Discover Footbol'' adlı özel turnuvaya katılan ve vize süreleri sona eren 12 Kamerunlu ve 2 Togolu bayan futbolcu, polis tarafından aranıyor.

Afrikalı kadın futbolcular kayıp
16px
24px
06.07.2011 16:21
ABONE OLgoogle

Almanya'nın başkenti Berlin'de, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg semtinde düzenlenen ''Discover Footbol'' adlı özel turnuvaya katılan ve vize süreleri sona eren 12 Kamerunlu ve 2 Togolu bayan futbolcu, polis tarafından aranıyor.Berlin'de yayımlanan ''B.Z'' gazetesinin haberine göre, sözkonusu futbolcuların, geçen hafta düzenlenen turnuvanın ardından otele dönmediği ve takımın teknik direktörünün de futbolcularla birlikte kaybolduğunu ifade edildi.

Takımın diğer üyelerinin dün ülkelerine döndüğü belirtilen haberde, Almanya'da ortadan kaybolan futbolcuların vize sürelerinin sona erdiği ve bu futbolcuların artık ülkede yasa dışı olarak bulunduğu, polisin futbolcular hakkında soruşturma başlattığı kaydedildi.

Yabancılar Dairesinin de konu ile ilgilendiği ifade edilen haberde, futbolcuların, bulunmaları durumunda sınır dışı edileceği bildirildi.

Tagesspiegel gazetesinin haberinde de, Kamerun'dan gelen Nelo adlı takımın, 15 yıldan bu yana kadınların güçlenmesi için çalışmalar yapan Elena adlı kuruluşun bir parçası olduğu, kuruluşun HIV virüsü taşıyan kişiler ve yetimler ile de ilgilendiği, kaybolan bazı kadınların HIV virüsü taşıdığı belirtildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde