AB, gelişmelerden kaygılı

AB, gelişmelerden kaygılı

DANIŞTAY'A YAPILAN SALDIRI VE ARKASINDAN GELİŞEN OLAYLAR AB'Yİ KAYGILANDIRDI.

AB, gelişmelerden kaygılı
16px
24px
19.05.2006 16:28
ABONE OLgoogle

Danıştay'a yapılan saldırıyı ve ardından yaşanan gelişmeleri AB yakından izliyor. Avrupa Parlamentosu ve AB Komisyon gözlemcileri, Brüksel'den yayın yapan "ABHaber"e, Türkiye'deki son günlerde yaşanan gelişmelerin "oldukça tehlikeli" olduğuna dikkat çektiler.

Gelişmeleri "çok ilginç" de bulan AB gözlemcileri, "Ankara-Brüksel ilişkileri çok hassas bir dönemden geçiyor. AB sürecinin raydan çıkma tehlikesi var. Herkesin çok sorumlu bir şekilde hareket etmesi gerekiyor" diye konuştular.

SORUNLAR DEMOKRATİK YOLLARDAN ÇÖZÜMLENMELİ

"Türkiye'de rejim sorunu var" denilerek demokratik olmayan yolların denenmesinin AB tarafından kabul edilmesinin söz konusu olamayacağının altını ısrarla çizen AB gözlemcileri, Türkiye'deki siyasi sorunun demokratik yollardan çözümlenmesi gerektiğini, bunun dışında aranacak çözümlerin ise, Türkiye'ye zarardan başka bir şey getirmeyeceğinin görülmesi gerektiğini ifade ettiler.

AB gözlemcileri, "Türk hükümeti, AB ile bütünleşme sürecini ne kadar hızlı yaparsa, reformları ne kadar çabuk yerine getirirse, bu krizden kurtulur" görüşünü ileri sürdüler.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde