AB destekli 'Eurowards Girişimcilik Yarışması'nda son günler

AB destekli 'Eurowards Girişimcilik Yarışması'nda son günler

Türkiye'de bu yıl ilk kez Akbank ana sponsorluğunda düzenlenen Avrupa'nın en geniş katılımlı girişimcilik yarışmasına ücretsiz başvuru imkanı 31Ağustos 2005 tarihinde sona eriyor.

AB destekli 'Eurowards Girişimcilik Yarışması'nda son günler
16px
24px
28.07.2005 19:59
ABONE OLgoogle
Avrupa Komisyonu ve Parlamentosu tarafından desteklenen girişimcilik yarışması olan Eurowards, Avrupa ve Türkiye'de tanınmak, çevre edinmek isteyen, girişimci ruha sahip her kişi ve kuruluşu yarışmaya katılmaya çağırıyor.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Avrupa'nın en önemli yarışması olarak kabul edilen "Eurowards" yarışmasına katılım için başvurular 31 Ağustos 2005 tarihinde sona eriyor. Türkiye'de ilk kez bu yıl Akbank ana sponsorluğunda düzenlenen yarışmaya başvurular ücretsiz. Avrupa çapında gerçekleştirilen bu yarışma, girişim fikri olan bireylere, Avrupa'da ve Türkiye'de itibar kazanma, iş bağlantıları kurma ve medya aracılığıyla tanınma şansı verecek. Eurowards'a katılmak için www.eurowardsturkiye.com sitesinin "başvuru" bölümünde yer alan Eurowards kurallarını okuyup onayladıktan sonra "başvuru formu"nu eksiksiz doldurmak gerekiyor. Form, [email protected] adresine mail olarak veya PK No:20 34745 Bostancı-İstanbul adresine posta yoluyla gönderilebiliyor. 1991 yılından bu yana düzenlenen ve Avrupa Parlamentosu himayesinde gerçekleşen yarışmaya Türkiye bu yıl ilk kez katılacak. Yarışma Spirit of Enterprise Group tarafından Avrupa genelinde gerçekleştiriliyor.

EUROWARDS

Eurowards girişimcilik yarışması, fikir (encouragement), kuruluş (seed), başlangıç (start-up) ve gelişim (expansion) kategorilerinde gerçekleştiriliyor. Yarışmada öncelikle her ülkeden birinciler belirleniyor. Ülkelerin kategori birincileri yarışmaya Eurowards Avrupa'da devam ediyor.

Yarışmaya katılan projeler iş adamları, resmi kuruluşlar ve sponsor firmaların temsilcilerinden oluşan bir komite tarafından girişim fikrinin orijinalliği, yapılabilirliği, sunumu ve Avrupa perspektifi kriterleri üzerinden değerlendiriliyor. Kazananlar toplam 50,000 EURO değerinde ödüllerin yanı sıra, Avrupa'nın tanınmış yatırımcılarıyla girişimcileri bir araya getiren "Gate 2 Growth" organizasyonuna ücretsiz katılma hakkını kazanıyor.

Bir girişimcilik platformu olmayı hedefleyen Eurowards Türkiye'nin Ödül Töreni 2005 yılının Ekim ayında İstanbul'da gerçekleştirilecek. Eurowards Avrupa Ödül Töreni ise 2005 yılının Kasım ayında yapılacak ve aralarında Türkiye birincilerinin de bulunduğu Türkiye Delegasyonu da bu törende yerini alacak.

Eurowards Türkiye Girişimcilik Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.eurowardsturkiye.com internet adresinden ulaşılabiliyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde