20 milyon euroluk çakma ürün ele geçirildi

20 milyon euroluk çakma ürün ele geçirildi

Trieste Gümrük Müdürlüğü'nde görev yapan Gümrük ve Tekeller Dairesi yetkilileri ile Guardia di Finanza askerleri, sahtecilik sektörüne yönelik önemli bir operasyon düzenledi

20 milyon euroluk çakma ürün ele geçirildi
16px
24px
21.06.2024 10:14Güncelleme: 21.06.2024 10:18
ABONE OLgoogle

İstanbul Pendik’ten gelen bir gemideki konteynerlerde birçok ünlü lüks markaya ait 160 bine yakın giyim ve aksesuar ele geçirdi. 

Türkiye'nin Pendik limanından gelen bir konteynerin içinde bulunan ve Trieste limanında ele geçirilen malların, çok sayıda ünlü markanın çakması olduğu belirlendi. 
Logoların sahibi firma yetkilileri de sahte ürünleri inceledi ve ‘mükemmel işçiliğe’ sahip olarak değerlendirdiler. 

Soruşturma derinleştirildiğinde, İtalya'dan geçerek Almanya'ya ulaşmak üzere olan başka bir spekülatif sevkiyat da ortaya çıkarıldı. Alman yetkililere gönderilen ihbar sayesinde aralarında giyim, çanta ve ayakkabının da bulunduğu 74 bine yakın ek eşya tespit edilerek ele geçirildi. 

Her iki durumda da, giyim ve aksesuarların piyasaya sürülmesi durumunda neredeyse yirmi milyon euroluk haksız kazanç elde edebileceği belirtildi.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde