2 milyar dolar batırdın da benim iki yazımı mı kaldıramadın!

2 milyar dolar batırdın da benim iki yazımı mı kaldıramadın!

Nazım Salur, Tottenham’a 5 milyon pound borcu olduğunu söyleyen Nevzat Aydın’a “Bir iş bulup kendine onunla gündem olsan. Ne kadar da seviniyorsun. Getir ile ilgili olumsuz bir şey gördüğünde. Hasetliğin de bir ölçüsü olmalı” diye yanıt verdi. Aydın ise “2 milyar $ batırdın da benim iki tane yazımı mı kaldıramadın” dedi.

2 milyar dolar batırdın da benim iki yazımı mı kaldıramadın!
16px
24px
21.05.2024 20:13Güncelleme: 21.05.2024 21:19
ABONE OLgoogle

NECLA DALAN
 
Getir’in İngiltere’den çekilirken milyonlarca sterlinlik Tottenham Hotspur borcuyla ayrıldığını iddia edildi. İngiliz basınına yansıyan haberlere göre Getir, kulübe sponsorluk bedeli olan 5 milyon sterlin borcunu ödemedi. Bu iddia Yemeksepeti’nin kurucu ortağı ve eski CEO’su Nevzat Aydın ile Getir’in kurucusu Nazım Salur’u sosyal medya ağı X’te karşı karşıya getirdi.
 
Nevzat Aydın, X’te yaptığı paylaşımda Sky News’in haberini etiketleyerek “Tatsız. Getir’in antreman sponsoru olup 3 yıllık anlaşma imzaladığı Tottenham’a 5 milyon pound borcu varmış. Türkler olarak Premier League’e de sirayet ettik” yazdı.
 
“BİLDİKLERİMİN KÜÇÜK BİR KISMINI BİLE YAZMADIM NAZIM”

Nazım Salur, bu yoruma sert bir dille karşılık verdi ve “Nevzat bir iş bulup kendine onunla gündem olsan. Borç falan yok. Haber asılsız. Ne kadar da seviniyorsun. Getir ile ilgili olumsuz bir şey gördüğünde. Hasetliğin de bir ölçüsü olmalı” dedi.

Aydın’dan bu sözlere yanıt gecikmedi: “Kendime göre bayağı yoğunum, sağol. İçinde olduğum sektör ile ilgili -Türkiye internet ekosistemi- bayağı flaş bir gündemsiniz bence. Duyduklarımın veya bildiklerimin küçük bir kısmını bile yazmadım Nazım. 2 milyar $ batırdın da benim iki tane yazımı mı kaldıramadın? Hasetlik demişsin de onu da çok anlamadım neye haset edeceğimi?”

Aydın, daha sonra ilk paylaşımına yanıt olarak "Getir'in kurucusu Nazım Salur bu haberi yalanladı, böyle bir borcun olmadığını söyledi" diye ekleme yaptı.

Nazım Salur da yaptığı son paylaşımda şunları söyledi: 

“Biz %93 ciromuzu yaptığımız Türkiye'de operasyonlarımıza devam ediyoruz. Dükkanı kapatmadık, şirketi satmadık ki para batmış olsun.  
Markamıza yerli yersiz saldırırsan hukuki yolla cevap alacaksın.
Sana başka da cevap vermeyeceğim. 
İşim çok gerçekten.”

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde