'Yensek bizi öldürürlerdi'

'Yensek bizi öldürürlerdi'

GALATASARAY BAŞKAN YARDIMCISI POLAT, FENERLİ TARAFTARLAR İÇİN AĞIR KONUŞTU.

'Yensek bizi öldürürlerdi'
16px
24px
24.04.2006 18:52
ABONE OLgoogle
      Mecidiyeköy’de bulunan Sportif A.Ş. binasında basın toplantısı düzenleyen Polat, Fenerbahçe Kulübü’nün Türk futbolundaki yerini ve Türk futboluna katkısını kimsenin inkar edemeyeceğini belirtirken, "Böyle büyük bir kulübün maalesef başındaki yönetimin yaptığı uygulamaların Türk futboluna yakışmadığını söylemek istiyorum. Maç Fenerbahçe yönetimi açısından spor müsabakası olmaktan çıktı. İmam cemaat ilişkisi. İmam çıkar, ’Ben küfüre karışmam’ derse cemaat neler yapar" dedi.
      Galatasaray taraftarlarının FB Şükrü Saracoğlu Stadı’na gidiş şeklinin ve orada konuldukları yerin çağ ve insanlık dışı olduğunu kaydeden Polat, şöyle devam etti:
      "Sezon başı alınan karar gereği stada gidişler toplu değil münferitti. Fakat Kadıköy’de taraftarımız, belirli noktalarda Fenerbahçeli gruplar tarafından emniyetin tüm çabalarına rağmen dövülmüştür. Gelecek sezon için kesinlikle taraftarlarımızı oraya tek tek değil, toplu götüreceğiz. Federasyona yapacağımız müracaat ile Fenerbehçe’den daha çağdaş, insanlığa uygun bir yer isteyeceğiz. Yeri gördünüz. Kafese koyup, her türlü hakareti etmeyi kendilerine hak gördüler. Toplu taraftar gidişi olmadığı için gereksiz bir savaş hali oluştu. Bunu engellememiz lazım. Günahsız insanların sokaklarda dövülüp, sövülüp, bıçaklanmasına izin veremeyiz."
     
     "MAÇA DEĞİL SANKİ VİETNAM SAVAŞINA GİTTİK"

      Yönetim olarak son 3 haftadır gerginliğin ortadan kalkmasına çalışmalarına rağmen çok farklı bir uygulamayla karşılaştıklarını anlatan Adnan Polat, yaşadıklarını Vietnam Savaşı’na benzeterek, "Oraya gidişimiz, stada girişimiz, içerde yaşadıklarımız tam bir facia. İstanbul’un diğer tarafına sanki bir spor müsabakasına değil, Vietnam Savaşı’na gider gibi gittik. Ayrıca, Fenerbahçe yönetiminin bize karşı ilgisizliğini, alakasızlığını ve saygısızlığını kabul edemiyorum. En azından bir kaç kişi gelip, ’Hoş geldiniz’ diye elimizi sıkabilirdi. Bu kadar ilkel davranmalarını kabul edemiyorum. Bu Fenerbahçe Yönetim Kurulu’na hiç yakışmadı" diye konuştu.
     
     "FENERBAHÇE BAŞKANI KÜFÜRE İZİN VERDİ"

      Adnan Polat, derbi maçta stat hoparlörlerinden taraftarla birlikte organize şekilde küfür edildiğini anlattı ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı hedef göstererek, şunları söyledi:
      "Zaten Fenerbahçe’nin sayın başkanı maç öncesi, ’Artık hiçbir küfüre karışmam’ diyerek, tüm Fenerbahçelilere "Küfür edebilirsiniz" mesajını verdi. Gerçi bu yaklaşımdan farklısını beklemiyorduk. Yapılanlar ayıp. Kendileri, kazanmak için her hakkı mubah görüp tam bir Makyavelist tutum sergilediler. Ama rüzgar eken fırtına biçecektir."
     
     "SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ"

      Maçlarda stada sokulan tüm pankartlardan kulüp yönetimlerini haberdar olduğunu ifade eden Polat, Fenerbahçe tribünlerinde açılan ve ağır bir küfürün yer aldığı pankartı hatırlatarak, "Açılan pankartı hepiniz gördünüz. Bu oranda terbiyesizlik Türk futbolunda görülmemiştir. Tamamen organize bir olay. Yapılanları toplumsal suç olarak görüyor ve Türkiye’deki savcıları göreve çağırıp bu konuda suç duyurusunda bulunuyorum. Bunları stat gözlemcileri ve yetkililer görmüşlerdir. Fenerbahçe Kulübü de muhakkak ceza alacaktır. Bu konuda Futbol Federasyonu’na müracaatımız olacak. Böyle taşkınlıkları ve terbiyesizlikleri Türk futbolundan çıkarmamız lazım" sözleriyle tepkisini dile getirdi.
      Polat, derbi maç sonrası Fenerbahçe’yi kutladıklarını ve rakiplerinin hak ettiği bir galibiyet aldığını kimsenin inkar edemeyeceğini anlatırken, "Maç sonrası ortaya koydukları sevinme şekli ilginç. Sahaya hindi getirdiler. Tuncay daha önce yaptığı tezahüratı tekrarladı. Demek ki kendilerini Türk futbolunun üstünde g
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde