Yakalandığı yerde parka çekilecek

Yakalandığı yerde parka çekilecek

Baykal"ın 500 bin YTL"lik makam aracının vergisi ödenmedi. Maliye haciz çıkardı.

Yakalandığı yerde parka çekilecek
16px
24px
25.05.2008 13:20
ABONE OLgoogle

Baykal"ın aracıyla birlikte CHP"ye ait pek çok makam aracı polis otoparkına çekilecek

CHP Genel Merkezi üzerine kayıtlı 06 CHP 01 plakalı 2007 model Mercedes"in hacizli yakalamalı olduğu Ankara Emniyet Müdürlüğü"nün resmi internet sitesi "www.ankara.pol.tr"de yapılan plaka sorgulamasında da görülüyor.

YAKLAŞIK 5.5 trilyon lirayı kamuoyunun önüne çıkarmaktan kaçındıkları belgesel için ödeyen CHP"nin son 3 dönemdir parti genel merkezine ait hiçbir aracın motorlo taşıtlar vergisini ödemediği ortaya çıktı. "Atatürk"ün Kurduğu Partinin Öyküsü" isimli 13 bölümlük belgesel için Tuncay Özkan"ın sahibi olduğu dönemde Kanaltürk"e 5 trilyon 536 milyar lira ödeyen CHP"nin başı zamanında faturalandırılmayan kayıp 4 trilyon lira ile dertte. Kayıp 4 trilyonla ilgili Anayasa Mahkemesi"nin vereceği kararı bekleyen CHP"nin başı şimdi de vergi borcu nedeniyle Maliye Bakanlığı ile derde girdi.

24 BİN YTL VERGİ BORCU

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal"ı, trafikte herhangi bir maliye veya polis denetimine rastlaması halinde, kötü bir sürpriz bekliyor. Baykal"ın 06 CHP 01 plakalı aracı Emniyet kayıtlarına hacizli yakalama emri ile girdi. CHP Genel Merkezi"nin 2007 yılı Şubat ayında yaklaşık 500 bin YTL ödeyerek aldığı özel yapım 600 SL Mercedes makam aracının motorlu taşıtlar vergisi alındığı günden bu yana ödenmedi. Edinilen bilgilere göre gecikme faizi hariç Baykal"ın aracının 2007 yılı için 11 bin 845 YTL, 2008 yılı için ise 12 bin 697 YTL"lik vergi borcu bulunuyor.

YAKALANIRSA YEDDİEMİNE

CHP"NİN sadece Baykal"ın 500 bin YTL"lik makam aracının değil, partiye kayıtlı araçlarının hepsinin motorlu taşıtlar vergilerini üç dönemdir ödemediği öğrenildi. CHP"nin vergi borçlarını ödememekteki isteksizliği üzerine Maliye Bakanlığı harekete geçti. Maliye Bakanlığı CHP Genel Merkez"e ait çok sayıda makam aracı üzerine de, aynı gerekçeyle, hacizli yakalama kararı çıkarttı. Bu karar 23 Şubat 2008 tarihinde

tescillendi ve polis kayıtlarına girdi. Maliye Bakanlığı"nın yakalamalı haciz kararı yürürlüğe girdi. CHP Genel Merkezi"ne ait araçlar üzerindeki hacizli yakalama emri, Ankara Emniyet Müdürlüğü"nün internet sitesinde de görülüyor. Söz konusu karar uyarınca, Baykal"ın aracı trafikte vergi yahut polis denetimine girerse, otoparka çekilecek. CHP Genel Merkez, vergi borcunu ödeyip "borcu yoktur" yazısını getirmesi halinde araç Emniyet Genel Müdürlüğü"ne bağlı yediemin otoparkından alınabilecek.

"PARAMIZ VAR, ÖDERİZ"

SON kongrenin ardından partinin genel muhasibi olan mali müşavir ve eski TÜRMOB Başkanı Mustafa Özyürek ise haciz kararından haberi olmadığını söyledi. Konuya ilişkin star"ın sorularını yanıtlayan CHP Genel Muhasibi Mustafa Özyürek "Olur mu öyle şey? Partinin bankada parası var, pulu var. Niye arabasına haciz, yakalama koysunlar ki?" dedi. Özyürek konuyu inceleyerek gereğini yapacağını belirtti.

Baykal yine AK Parti"yi suçladı

YARGITAY ile Danıştay"ın yayınladığı hukuku, demokrasiyi hiçe sayan "siyasi" bildirilere eleştiri de bulunmayan CHP Genel BaşkanI Deniz Baykal yine AK Parti Hükümeti"ni suçladı. Baykal, AK Parti"nin yargıyı sindirmeye çalıştığını ileri sürdü. Kadıköy BelediyesinİN Kozyatağı"nda yaptırdığı Belediye Meclis Binası ve Kültür Merkezi"nin temel atma törenindeki konuşmada Baykal, ""Hükümet, devletin kurumlarıyla kavgalı. Üniversiteyle kavgalı, yargı organlarıyla kavgalı. Yani hep hükümet mi haklı? Üniversiteyle kavgada, Danıştay, Yargıtay, Anayasa Mahkemesi ve başsavcılıkla kavgada hep onlar haklı, hepsi haksız. Böyle bir şey olabilir mi? Niçin böyle bir tablo var? Çünkü bu iktidar, Anayasal düzenimizin ana ilkelerini değiştirmek istiyor. Bu ilkeler, Atatürk"ten günümüze gelen ilkelerdir. Bu ilkeleri, gelmiş geçmiş bütün hükümetler sahiplendi" dedi. Baykal, ""bugüne kadar hiç kimsenin Anayasa"nın temel ilkeleriyle bu dönemdeki kadar kavga etmediğini"" öne sürerek, ""O temel ilkelerden birisi laiklik ilkesi. Laiklik ilkesiyle kavgaları var"" diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde