Yahoo, e-posta kapasitesini sınırsız yapıyor

Yahoo, e-posta kapasitesini sınırsız yapıyor

İnternetin önde gelen şirketlerinden Yahoo, e-posta kapasitesini sınırsız yapacak.

Yahoo, e-posta kapasitesini sınırsız yapıyor
16px
24px
28.03.2007 12:54
ABONE OLgoogle

Yahoo, bu adımı Yahoo e-postanın 10. yıldönümü nedeniyle ve internetin geldiği noktaya takdir amacıyla attıklarını açıkladı.
Yahoo, Mayıs ayında bedava kullanıcılar için getirdiği 1 gigabyte sınırını kaldıracak. Şirket, paralı kullanıcıları için koyduğu 2 gigabyte sınırı da aynı tarihte kaldıracak.

Yabancı bir haber ajansına konuşan Yahoo E-Posta Hizmetleri Başkan Yardımcısı John Kremer, "Kullanıcılarımızın bizim ve internet için yaptıkları nedeniyle bu hediyeyi veriyoruz. Daha fazla insan resim gönderiyor. Çeşitli formatlarda dosyalar gönderiyor. Bunların kapladığı alan, daha önce belirlenen sınırları bile aşıyor." dedi.

Yahoo'nun e-posta hizmetini kullananan 250 milyon kişi bulunuyor. Yahoo, kapasiteyi arttırmak için yatırımlar yapacağını ancak şimdi bile gerekli kapasiteye sahip olduklarını belirtti.

Kremer, "Yahoo e-posta bizim için çok önemli. Bu alana yatırım yapacağız." dedi. Kremer, hizmetin sınırsız olmasının kullanıcıların sistemlerinin yedeğini alabileceği manasına gelmediğini vurgulayarak normal e-posta hizmetleri için bu adımı attıklarını hatırlattı. Kremer, "Uzmanlarımız, ne tür formatların e-posta ile gönderildiğini anlayacak bir sistem yaptılar." dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde