Ünlülerde Hummer şoku

Ünlülerde Hummer şoku

Güler Sabancı, Seren Serengil, Sibel Can gibi 46 ünlü ismin Hummer cipine el kondu... Sosyeteyi dolandıran 3 firma için kaçakçılık ve sahte faturadan dava açıldı...

Ünlülerde Hummer şoku
16px
24px
01.07.2005 10:37
ABONE OLgoogle

İstanbul sosyetesinde Hummer cip paniği yaşanıyor. Piyasa fiyatı 195 bin dolar Hummer’ların Türkiye’de peynir ekmek gibi satılması Gümrük Müsteşarlığı müfettişlerinin dikkatini çekti. Yapılan araştırmada araçların gerçek değerinin altında satıldığı ortaya çıktı.

SOSYETENİN TADI KAÇTI

AMERİKALILAR’IN son derece lüks gözde aracı olan Hummer’lara ünlü işkadını Güler Sabancı, şarkıcılar Hülya Avşar, Sibel Can ve Seren Serengil ile reklamcı Ali Taran da gerçek bedelini ödeyerek sahip olmuştu. Ancak araçları satan 3 ithalatçı firmanın oyunu sosyetenin Hummer keyfini bozdu.

BİR BİR TOPLANDI

Aylarca süren operasyon sonunda ciplerin kaçak girdiği belirlendi. Ayrıca araç sahiplerinden 195 bin dolar alınmasına rağmen, sahte faturalarla vergi kaçırıldığı ortaya çıktı. Firma yetkilileri hakkında hemen soruşturma başlatıldı. 39’u İstanbul’da olmak üzere toplam 45 Hummer’a el konuldu.

SON HUMMER ARANIYOR

Olan sosyeteye oldu. Büyük paralarla aldıkları lüks cipleri ellerinden uçup gitti. Araçlar Yeşilköy’deki gümrüğe çekildi. Bazı ünlüler teminat yatırıp araçlarına kavuştu. Bazıları soruşturmanın tamamlanmasını bekliyor. Gümrükçüler ise listede gözüken ancak kayıp cipi arıyor.

Star

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde