Unakıtan, Afyonkarahisar Askeri Havaalanı için Ulaştırma Bakanı ile görüştü

Unakıtan, Afyonkarahisar Askeri Havaalanı için Ulaştırma Bakanı ile görüştü

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Afyonkarahisar Askeri Havaalanı'nın sivil uçuşlara açılması konusundaki gelişmelere destek vermek için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'la görüştü.

Unakıtan, Afyonkarahisar Askeri Havaalanı için Ulaştırma Bakanı ile görüştü
16px
24px
24.07.2006 17:18
ABONE OLgoogle

Ancak, iki bakanın görüşmesinden somut bir gelişme çıkmadığı öğrenildi. Bakan Unakıtan, havaalanı sorununun çözülmesiyle bölgenin daha hızlı kalkınacağını söyledi.

Afyonkarahisar'a gelen Bakan Unakıtan, Çakırköyü'nde milletvekili, işadamları ve vatandaşlarla biraraya geldi. Unakıtan'a havaalanı meselesi hatırlatıldı. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Melih Yurter, sivil uçuşlar için daha önceden başvuruda bulunduklarını söylemesi üzerine Unakıtan, telefonla Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüştü. Görüşmede, kendilerine düşeni yapmaya hazır olduklarını kaydeden Unakıtan, Yıldırım'dan destek istedi. Bakan Yıldırım'ın ise, bir başvuru olduğunu, ancak şu an için herhangi bir iznin söz konusu olmadığını aktardığı öğrenildi.

Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Sait Açba ise Kütahya Altıntaş ilçesine yapılacak olan bölgesel havaalanı için özel firmaların talebi olduğunu söyledi. Açba, havaalanının yap-işlet-devret modeliyle yapılması için çalışmaların sürdürüldüğünü kaydetti.

Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Melih Yurter de askeri havaalanının sivil trafiğe açılması konusunu daha önce gündeme getirdiklerini, ancak bir netice alamadıklarını söyledi.

Ayrıca, Bakan Unakıtan, teşvik yasasından dolayı yatırımcıya tahsis edilen araziler üzerinde incelemelerde bulundu. Bürokrasinin yavaş işlediği yönündeki bir soru üzerine Unakıtan, "Bürokrasi bundan sonra bizim hızımıza ayak uyduracak. Biz öyle kolay kolay yatırımcıyı kaçırmayız. Devler alırken güzel alır da verirken zor verir" diye konuştu.  

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde