TÜSİAD'dan 'Milliyetçi kadın' vurgulu reklam

TÜSİAD'dan 'Milliyetçi kadın' vurgulu reklam

TÜSİAD"ın Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinde çıkan reklamı dikkat çekti

TÜSİAD'dan 'Milliyetçi kadın' vurgulu reklam
16px
24px
30.05.2008 13:05
ABONE OLgoogle

TÜSİAD"ın girişimiyle, 30 Mayıs 2008 tarihinde (bugün), Almanya"nın en prestijli gazetelerinden biri olan Frankfurter Allgemeine Zeitung"da, AB üyelik müzakereleri sürecinde Türkiye"de kadınının rolü hakkındaki önyargıları hedef alan ve kadınların Türkiye"de nitelikli işgücüne katılımının boyutunu vurgulayan bir ilan yayınlandı.

“Güçlü kadınlar, güçlü bir kanıttır” başlıklı ilanda şu ifadelere yer verilmektedir:

"Artık Türkiye hakkındaki klişeleri yeniden değerlendirip, ülkedeki gerçek resmi görmenin zamanı geldi. Türkiye"nin AB üyeliği ile ilgili tartışmalar, genellikle ülkede kadının konumu noktasına odaklanıyor. Ancak, bu tartışmalarda, Türk kadının iş dünyasındaki güçlü pozisyonu genellikle göz ardı ediliyor. Türkiye"deki en önemli 11 şirketin, üçünü kadın yöneticiler yönetiyor. Yerel ve uluslararası şirketlerde, üst düzey yönetici olan kadınların sayısı da oldukça yüksek. Ülkede, avukatların, doktorların ve akademisyenlerin yaklaşık % 30"u kadınlardan oluşuyor. Bu oranlar Türkiye için umut vaad etmekle birlikte, Avrupa için de oldukça olumludur”

TÜSİAD, ayrıca 7 Nisan 2008 tarihinde, Frankfurter Allgemeine Zeitung"da, Türkiye"nin AB sürecine destek vermek amacıyla bir ek yayınladı. Türkiye"nin AB"ye tam üye olarak kabul edilmesinin olumlu sonuçlarını ve AB yolunda gösterdiği başarıları konu alan ekte, Almanya"nın önemli siyasetçilerinin, işadamlarının ve kanaat önderlerinin Türkiye ile ilgili izlenimlerine yer verildi. Alman kamuoyunu Türkiye"nin AB"ye üyeliği konusunda olumlu yönde etkilemeyi hedefleyen ek ile Türkiye"yi önyargılardan bağımsız bir bakış açısıyla değerlendirmenin önemine dikkat çekildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde