TÜSİAD, Viyana’da, Avrupa İş Dünyası Zirvesi’ne katılacak

TÜSİAD, Viyana’da, Avrupa İş Dünyası Zirvesi’ne katılacak

Avrupa Sanayi ve İşverenler Konfederasyonları Birliği (The Voice of Business in Europe/Avrupa İş Dünyasının Sesi UNICE) Başkanlar Konseyi, 8-9 Haziran tarihlerinde Avusturya'nın başkenti Viyana’da gerçekleşecek.

TÜSİAD, Viyana’da, Avrupa İş Dünyası Zirvesi’ne katılacak
16px
24px
07.06.2006 11:48
ABONE OLgoogle

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)’ni, Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı’nın temsil edeceği Avrupa iş dünyası zirvesinde, Avrupa’nın iç ve dış ekonomik durumu, Avrupa ve dünyadaki temel ekonomik eğilimler ve ekonomik yönetişim ile ilgili gelişmeler ele alınacak. Paris’te Nisan ayında gerçekleşen UNICE Olağanüstü Başkanlar Konseyi’nde, UNICE’nin yeniden yapılanması yönünde alınan kararlar doğrultusunda atılan adımların da değerlendirileceği toplantıda, Avrupa’nın geleceğinin yanısıra, Dünya Ticaret Örgütü (WTO), Hizmetler Direktifi ve Avrupa Birliği’nin genişlemesi gibi güncel konular da görüşülecek.

Zirve’ye Türkiye’den TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı’nın yanısıra, AB ve UNICE nezdinde TÜSİAD ve TİSK Temsilcisi Bahadır Kaleağası katılacak.

Avrupa iş dünyasının temsil kuruluşu olan UNICE'nin Başkanlar Konseyi, geleneksel olarak her dönem başkanlığı sonunda düzenlenen AB zirvelerinin öncesinde, aynı ülkede toplanarak kararlar alıyor ve hükümet başkanlarına mesajlar veriyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde