TÜSİAD Başkanı Sabancı'dan Kadir Topbaş'a ziyaret

TÜSİAD Başkanı Sabancı'dan Kadir Topbaş'a ziyaret

TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti. TÜSİAD Başkanı Sabancı'nın Topbaş'ı ziyaret nedeni...

TÜSİAD Başkanı Sabancı'dan Kadir Topbaş'a ziyaret
16px
24px
05.09.2005 21:36
ABONE OLgoogle
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, İktisadi Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ve Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ile ortaklaşa yürüttüğü "İstanbul Metropoliten Alan Değerlendirme Çalışması"na Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) destek verdi.

Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı başkanlık makamında ziyaret eden TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, OECD tarafından daha önce başka ülkelerde de desteklenen çalışmalar içerisinde yer alması nedeniyle Topbaş'a teşekkürlerini sundu. TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Aras'la birlikte ziyaretini gerçekleştiren Sabancı, belediyenin yerinde bir kararla Şubat ayı içerisinde OECD'ye başvurarak proje içerisinde yer alma isteği ilettiğini hatırlattı. Sabancı, "Biz de bu kapsam içinde sosyal sorumluluğun bilincinde bir sivil toplum örgütü olarak, kentimize destek için elimizden geleni yapacağız." dedi. Sabancı bir gazetecinin Kürt Sorunu ile ilgili sorusunu ise "konu dışı" diyerek cevaplamadı.

Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ziyareti ve desteğinden ötürü Sabancı ve Aras'a teşekkür etti. Topbaş, "Bu kent Türkiye'yi yaşıyor ve Türkiye'nin lokomotifi olan bir kent. Burada atılan her önemli adım AB'ye girişte yerel yönetimleri etkileyecektir." diye konuştu.

Şehirlerin ekonomilerini büyütmesi amacıyla geliştirilen plan ve projeler OECD tarafından 2003 yılı içerisinde uygulamaya konuldu. İstanbul'un 2005 yılı Şubat ayı içerisinde yaptığı başvuru OECD tarafından kabul edildi. OECD'nin bu çalışmayı daha önce, Kanada, Japonya, Montreal, Busan, Atina, Seul ve Mexico City gibi ülke ve şehirlerde yaptı. İstanbul için yapılacak çalışmanın Aralık 2006 tarihinde bitirilmesi planlanıyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde