Turkmall'dan Gaziantep'e 120 milyon avro

Turkmall'dan Gaziantep'e 120 milyon avro

Hollandalı Multi Corporation'un Türkiye iştiraki Multi Turkmall, Gaziantep'e 120 milyon avro yatırım yapacak

Turkmall'dan Gaziantep'e 120 milyon avro
16px
24px
03.07.2008 16:24
ABONE OLgoogle

Hollandalı Multi Corporation'un Türkiye iştiraki Multi Turkmall, Gaziantep'e 120 milyon Euro yatırım yapacak.
Forum Gaziantep Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 2009 yılında hizmete girecek ve yaklaşık 2 bin kişi istihdam edilecek. Bölge illerine ve ülkelerine de hizmet vermeyi planlayan Forum Gaziantep, şehre zenginlik katacak.

Multi Turkmall Yöneticisi Levent Eyüboğlu, yatırımlarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Eyüboğlu, Türkiye'deki yatırımlarının devam ettiğini hatırlatarak, İzmir-Forum Bornova, Forum Mersin, Denizli-Forum Çamlık ve Forum Trabzon alışveriş ve yaşam merkezlerinin açıldığını söyledi.

2008 yılı içinde açılacak 4 projelerinden bahseden Eyüboğlu, 2008'in kendileri için hareketli ve yoğun yatırımlarla geçtiğini ifade etti.

Gaziantep'te bugün temeli atılacak Forum Gaziantep Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin 44 bin metrekarelik kiralanabilir alanda 3 katlı yapılacağını belirten Eyüboğlu, proje kapsamında sinema ve çeşitli eğlence merkezlerinin yanı sıra 150 mağaza, hipermarket, yapı market ve restoranlar ile yaklaşık bin 500 araçlık otoparkın olacağını dile getirdi.

2009 yılında hizmete girecek Forum Gaziantep'e 120 milyon Euro yatırım yapılacağını söyleyen Eyüboğlu, şöyle konuştu; "Forum Gaziantep'te bin 500-2 bin kişi istihdam edilecek. Forum Gaziantep, Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Gaziantep'in yeni buluşma noktası olacak. Şehrin en prestijli merkezlerinden birisi olacağına inanıyorum. GAP'ın giriş kapısı, sanayisi ve ticaret hacmi ile bölgenin kalkınmasında temel teşkil eden Gaziantep, çevresindeki 18 ili de etkisi altında tutuyor. Türkiye'nin çeşitli illerinde inşa ve geliştirme aşamasında 21 projemiz bulunuyor. Bugüne kadar yaptığımız yatırımların toplamı 3,5 milyar Euro'ya yaklaştı. 2008'de 1 milyar Euro yatırım yapmayı hedefliyoruz. Türkiye'de 10 yılda 10 milyar Euro yatırıma ulaşmayı düşünüyoruz.. Bugüne kadar açtığımız 4 forum projemizde toplam 7 bin 500 kişiye istihdam olanağı sağladık. Türkiye'deki yatırımlar sonucunda yaklaşık 33 bin kişiye istihdam sağlamayı amaçlıyoruz."

Forum projelerinin şehirlerin ekonomik ve sosyal hayatına büyük katkı sağladığına dikkat çeken Eyüboğlu, projelerinin Türkiye standartlarının üzerinde olduğunu vurguladı.

Anadolu'nun da güzel projeleri hak ettiğine inandıklarını ifade eden Eyüboğlu, Türk insanının beklentisinin kaliteli ürünler ve güzel yerler olduğunu kaydetti.

Projelerinin bulunduğu şehirlere büyük ticari potansiyel kattığına dikkat çeken Eyüboğlu, "Dün Forum Mersin'deydim, burada Suriye'den alışveriş yapmak için gelen 4-5 otobüs vardı. Bu hem turizme hem ticari potansiyele katkı yapıyor. Forum Trabzon'a da tüm çevre illerden, hatta İran'dan ve Rusya'dan gelen ziyaretçiler var. Forum Gaziantep'te bölgede önemli rolü alacak. Multi Turkmall, Avrupa gayrimenkul sektörünün lideri Multi Corporation'ın Türkiye iştiraki. Alışveriş merkezlerinin yanında ofis ve konut projeleri de yapıyoruz. Türkiye'de 200 kişilik ekipten 120 kişi sadece projele geliştiriyor" diye konuştu.

Türkiye'de iyi projeler yapmanın kolay olmadığını belirten Eyüboğlu, Türkiye'nin sadece ekonomisine baktıklarını ve Türkiye'nin uzun dönemde iyi dönüşler bırakacağına inandıklarını sözlerine ekledi.

Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde