Türkiye'de bir hafta tatil 240 YTL

Türkiye'de bir hafta tatil 240 YTL

İngiliz Thomas Cook şirketi, kuş gribi ve Ortadoğu'daki son durum yüzünden azalan turisti çekmek için Türkiye'de 82 sterline 1 haftalık tatil paketleri satmaya başladı.

Türkiye'de bir hafta tatil 240 YTL
16px
24px
17.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Türkiye'de tatil, yabancılar için adeta bedavaya geliyor. Dünyanın önde gelen tur operatörlerinden Thomas Cook, turizm sektörünün, kuş gribi, Almanya'daki Dünya Kupası ve son olarak Ortadoğu'daki savaş rüzgarları gibi faktörlerden çok olumsuz etkilendiği Türkiye'de, 7 günlük tatili 82 sterlinden (yaklaşık 240 YTL) satmaya başladı. Şirket, Londra'dan kalkan uçak ile Kuşadası ve Alanya gibi bölgelerde üç yıldızlı otellerde yedi gecelik tatili 110-116 sterlinden pazarlıyor. İngiliz The Observer gazetesi, Türkiye'de ucuz tatil olanaklarına dikkat çekerken, Britanyalı Tur Operatörleri Derneği Sözcüsü'nün değerlendirmesini de aktardı. Sözcü, "En ucuz tatiller, Türkiye'de. Kuş gribi tatil rezervasyonlarının yapıldığı Şubat ayını etkiledi. Türkiye'ye çok ciddi vurdu. Bunun yüzünden rezervasyonlar yüzde 40 düştü. Eğer ucuz bir tur istiyorsanız, seçeceğiniz ülke Türkiye'dir" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde