Türk Rivierası'na yatırım yapın

Türk Rivierası'na yatırım yapın

İngilizler'den sonra İspanyol emlakçılar da Türkiye'nin güney kıyılarından ev alınması çağrısında bulundu: Alanya, Bodrum, Marmaris iklim, tabiat ve tarih açısından cazip özelliklere sahip ve en huzurlu bölgeler.

Türk Rivierası'na yatırım yapın
16px
24px
02.04.2006 10:52
ABONE OLgoogle

İngilizler'den sonra İspanyollar'da Türkiye'yi emlak alınabilecek önemli merkezlerden biri ilan etti.

İspanya Emlak Komisyoncuları Derneği'ne göre, Alanya, Marmaris ve Bodrum, cazip turizm yatırım alanlarını oluşturuyor. İspanya Emlak Komisyoncuları Derneği tarafından, Akdeniz'deki turizm yatırım alanları üzerinde yapılan değerlendirmeye göre, Alanya, Marmaris ve Bodrum, yabancı turistlerin yatırım öncelikleri arasında yer alıyor.

'Türk Rivierası'nın En Popüler Yerleri' olarak belirtilen Alanya, Marmaris ve Bodrum'un çok sayıda yabancı turistin gözdesi olduğu kaydedildi. Değerlendirmede, Türkiye'nin turistik bölgelerinin, Akdeniz'deki diğer turistik merkezler açısından en güvenli ve huzurlu yerler arasında yer aldığı da ifade edildi. Türk turizminin incilerinden biri olan Alanya'nın, iklim ve tabiat açısından çok güzel olduğu belirtilirken, altyapı ve hizmet kalitesinin de kabul edilebilir standartlarda olduğu kaydedildi. Marmaris ve Bodrum'un, iklim, tabiat ve tarih açısından cazip özelliklerinin bulunduğu belirtilirken, çok sayıda turistin her yıl bu merkezlere geldiği ifade edildi. Bu tatil beldelerindeki emlak fiyatlarının ise Akdeniz ülkelerindeki diğer önde gelen tatil merkezlerine göre daha ucuz düzeyde bulunduğu da vurgulandı.

İstanbul'da listede

Bir müddet önce İngiltere'de yayımlanan emlak dergisi de Türkiye'nin güney kıyılarının turizm yatırımı açısından çok cazip olduğunu ve İngiliz vatandaşlarının Belek, Alanya, Bodrum, Marmaris gibi yerlerden yazlık ev alabileceğini duyurdu. Bundan bir süre önce de Urban Land Institute ve Pricewaterhouse Coopers tarafından hazırlanan 'Avrupa Gayrimenkul sektöründe Yeni Trendler' konulu raporda, Avrupa'daki emlak piyasaları arasında İstanbul'un getiri potansiyeli ve değer artışı açısından ilk sırada yer aldığını açıklamıştı. Raporda, yatırımcıların genellikle Türkiye'de arazi alıp sıfırdan herşeyi inşa etmeyi istediğine dikkat çekildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde