Türk basınının şampiyonu: Zidane

Türk basınının şampiyonu: Zidane

Geçtiğimiz günlerde İtalya’nın kupayı kaldırmasıyla sona eren 2006 Dünya Kupası finaline damgasını vuran Zidane, attığı kafayla haberleri patlattı.

Türk basınının şampiyonu: Zidane
16px
24px
20.07.2006 00:00Güncelleme: 31.10.2023 12:00
ABONE OLgoogle

Ajans Press’in, final maçının oynandığı günden itibaren bir hafta süreyle 1.863 yayında yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre 809 adet Zidane haberi  Şampiyon İtalya’nın 816 haberi ile neredeyse eşit.

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de ilgiyle izlenen ve oynanan futboldan çok yaşanan olaylarla gündeme gelen Dünya Kupası finali gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ajans Press’in 9 -19 Temmuz tarihleri arasında yaptığı basın araştırmasına göre Fransa’nın efsane futbolcusu Zidane 809 adet habere konu olurken Dünya şampiyonu İtalya 816 adet haberle gündeme geldi.  Irkçılık ve  terörizm gibi sporla ilgisi olmayan birçok habere kaynak olan Zidane, İtalya Milli Takım oyuncusu Materazzi’ye attığı kafayla hiç spor yazmayan spor medyası dışındaki birçok köşe yazarına da konu oldu.

Ajans Press Üretim Müdürü Zeynel Abidin Tokuoğlu ” Yaptığımız basın taramasında en az spor sayfaları kadar iç sayfalarda ve köşe yazarlarında da haberlere rastladık. Eğer İtalya’ da yaşanan şike skandalıyla ilgili haberler de olmasa Zidane haberleri kesinlikle İtalya’nın zaferinden daha fazla olacaktı” dedi.

Dünya Kupası sona erdikten sonra kupayı kaldıran İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Marcello Lippi de daha sonra yaptığı konuşmasında zaferlerinin Zidane kadar konuşulmadığına dikkat çekmiş ve basına bu yönde sitemde bulunmuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde