THY’nin hosteslerini UKİ giydirecek

THY’nin hosteslerini UKİ giydirecek

THY ihalesinde 2 yıl için hosteslere dağıtılacak 2’şer kıyafetin herbiri 800 YTL’ye maledilecek Bin 750 kabin ekibinden, 340 erkek personelin kıyafetlerini UKİ, bin 410 hostesin kıyafetlerini ise Aksoy Tekstil hazırlayacak.

THY’nin hosteslerini UKİ giydirecek
16px
24px
03.07.2005 00:00
ABONE OLgoogle

Kabin ekibinin kıyafetleri aksesuarlarıyla toplam 2 trilyona malolacak

TÜRK Hava Yolları (THY) yer hizmetleri personeli ve kabin ekibinin, Cemil İpekçi’nin tasarladığı yeni kıyafetlerini TGSD eski Başkanı Turan Sarıgülle’nin sahibi olduğu UKİ firması ile Salih Aksoy’un Provva, Brunelli gibi markaları üreten Aksoy Tekstil şirketi dikecek. Aydınlı Grup, Mateks, Damat, Sarar, Mithat gibi dev firmaların da katıldığı ihale sonucunda, tüm erkek personelin kıyafetlerini UKİ, bayan personelin kıyafetlerini ise Aksoy hazırlama hakkını kazandı.

DEFİLE 21’İNDE...

THY’YE yaklaşık 2 trilyon liraya malolacak kıyafetler ekim başından itibaren 2 yıl kullanılacak. Kabin personelinin her birine 2 yıl için 2’şer kıyafet hazırlanacak. Sadece bayanların her bir kıyafeti 800 YTL’ye malolacak. 340’ı erkek olmak üzere bin 750 kabin ekibi ve yaklaşık 5 bin de yer personelinin giyeceği kıyafetler 21 Temmuz’da gerçekleştirilecek defile ile kamuoyuna tanıtılacak.

FASON İSTENMİYOR

Firmalardan Cemil İpekçi’nin kıyafet tasarımlarını yorumlamaları istendi. Firmaların hazırladığı numuneler incelenerek, fiyat ve dikim açısından en beğenilen ürün seçildi. UKİ’nin patronu Sarıgülle, defile için yoğun hazırlık içerisinde olduklarını belirtirken, THY Kabin Hizmetleri Başkanı Neşe Kocaoğlu, ‘Bu yıl ilk kez özel modacıyla çalışıldı ve firmalardan ürünleri fason yerine kendileri dikmeleri istendi’ diye konuştu.

Tahsin Akça/Star

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde