Threads Türkiye'de kapanıyor

Threads Türkiye'de kapanıyor

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinde Meta'ya ait Threads, Türkiye'de geçici olarak hizmet vermeme kararı aldıklarını duyurdu.

Threads Türkiye'de kapanıyor
16px
24px
15.04.2024 14:52Güncelleme: 15.04.2024 16:26
ABONE OLgoogle

Mark Zuckerberg'in CEO'su olduğu, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Meta, kamuoyunda X'e (Twitter) rakip olarak kabul edilen Threads'i Türkiye'de geçiçi olarak kapatma kararı aldıklarını duyurdu.

Buna göre Threads 29 Nisan tarihinden itibaren Türkiye kullanılamayacak.

Meta tarafından konuya dair yapılan açıklama şöyle: 

"THREADS'İ TÜRKİYE'DE GEÇİCİ OLARAK DURDURACAĞIZ''

Türk Rekabet Kurumu’nun geçici tedbir kararı kapsamında, 29 Nisan’dan itibaren Threads’i Türkiye’de geçici olarak kapatacağız.

Türkiye’de Facebook, Instagram, WhatsApp veya diğer Meta hizmetleri ile diğer ülkelerde Threads kullanımı bundan etkilenmeyecek. Threads’i kullanan kişiler için oluşabilecek aksaklıkları en aza indirmek için gerekli adımlar atıyoruz.

''BUNU REKABET KURUMU'NUN GEÇİCİ TEDBİR KARARI NEDENİYLE YAPIYORUZ''

Rekabet Kurumu, yakınlarda Threads ile Instagram arasında veri paylaşımını yasaklayan bir geçici tedbir kararı yayınladı.

Bu geçici tedbir kararına katılmamakla birlikte, ''Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm hukuki şartlarına uyduğumuza inanıyoruz ve bu karara itiraz edeceğiz. Rekabet Kurumu’nun geçici tedbir kararıi, bize Türkiye’de Threads’i geçici olarak durdurmak dışında hiçbir seçenek bırakmıyor. Rekabet Kurumu ile yapıcı bir şekilde iletişim kurmaya devam edeceğiz ve Threads’i Türkiye’deki insanlara mümkün olan en kısa sürede tekrar sunmayı umuyoruz."

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde