Tesla yeni araçlarından oyun desteğini kaldırmaya başladı

Tesla yeni araçlarından oyun desteğini kaldırmaya başladı

Elektrikli otomobil pazarının en büyük isimlerinden Tesla, yeni araçlardan Steam oyun desteğini kaldırmaya başladı.

Tesla yeni araçlarından oyun desteğini kaldırmaya başladı
16px
24px
18.05.2024 10:08Güncelleme: 18.05.2024 10:15
ABONE OLgoogle

Yeni jenerasyon birçok Tesla aracın içinde Steam üzerinden oyun oynanabiliyor. Bu araçların içinde çok güçlü bir AMD imzalı bilgisayar sistemi yer alıyor, böylelikle park halinde birçok oyun direkt olarak aracın ekranında açılarak keyifli zaman geçirilebiliyor.

YENİ MODELLERDE YER ALMIYOR

Diğer üreticilerin sunamadığı bu imkan bugün kötü bir gelişme ile gündeme geldi, firmanın yeni Model S ve Model X’lerden Steam oyun desteğini kaldırmaya başladığı öğrenildi.

LOG'da yer alan habere göre Şimdilik mevcut kullanıcılar için bir sorun bulunmuyor gibi görünüyor ancak yeni dönemde Steam macerası sona eriyor.

SEBEP MUHTEMELEN YARATTIĞI MALİYET

Bunun arkasında tam olarak ne olduğu henüz bilinmiyor, bu altyapının yüksek ihtimalle çok az kullanılıyor ve gereksiz bir maliyet yaratıyor.

Tesla son dönemde çok sayıda büyük işten çıkarmayla da gündeme geldi. Buna ek olarak firmadan çok sayıda üst düzey yönetici de ayrıldı.

TESLA BÜYÜK BİR YENİDEN YAPILANMA İÇİNDE

Kendi içinde büyük bir yeniden yapılanmaya giren firmadan en son 9 yıllık çalışan Paril Jain’in ayrıldığı duyuruldu. Şirketin yapay zeka konusundaki (Özellikle otomatik pilot tarafında çalışmış) en önemli isimlerinden olan Jain, yapılan açıklamaya göre Tesla’dan, Twitch ve Cruise’un kurucu ortağı Kyle Vogt tarafından hayata geçirilen ve robotlara odaklanan bir girişim olan The Bot Company’nin kurucu ortaklarından birisi olmak üzere ayrıldı.

Firmadan daha önce de Tesla Cybertruck modelinin üretim sorumlusu ayrılmıştı. “Renjie Zhu” isimli yönetici şirketi neden bıraktığını halen resmi olarak açıklamıyor, Zhu’nun Tesla’nın Gigafactory Shanghai’daki Model 3 ve Model Y üretim hatlarının üretim operasyonlarından sorumlu olduğu da söyleniyor.

Türkiye’de resmi olarak satılmayacak hatta yasalar gereği birçok Avrupa ülkesinde de elde edilemeyecek Cybertruck, şu an sadece ABD’de satılıyor ve biliyorsunuz son dönemde güzel haberler ile gündeme gelmiyor.

TESLA TÜM CYBERTRUCK TESLİMATLARINI BİR HAFTA DURDURMUŞTU

Kaçıranlar için Tesla geçtiğimiz hafta tüm Cybertruck teslimatlarını bir haftalığına durdurdu çünkü aracın gaz pedalında mekanik bir sorun bulunuyordu. 

İşte bu sorun nedeniyle geçtiğimiz günlerde 3.878 kadar Cybertruck geriye çağırıldı (ABD’de satılan tüm araçlar). National Highway Traffic Safety Administration tarafından yapılan geri çağırma kapsamında Cybertruck sahiplerinin Tesla servislerine gitmesi ve pedal değişimi yaptırması gerekiyor.

Yaşanan sorun kısa süre önce direkt olarak burada izleyebileceğiniz bir TikTok videosuyla da gözler önüne serilmişti. Aktarıldığı kadarıyla aracın gaz pedalı üstündeki kısım sürüş sırasında yerinden çıkarak gazı yüzde 100 basılı şekilde bırakabiliyor. Buna gaz pedalının ön kısmındaki tasarım tercihi neden oluyor, öne doğru giden pedal olduğu yerde takılı kalıyor. 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde