Tescı Kipa, 11 mağazasını Konya'da açtı

Tescı Kipa, 11 mağazasını Konya'da açtı

Tesco Kipa'nın Türkiye'deki 11. mağazası olan Konya Kipa açıldı. Açılışa, Vali Atilla Osmançelebioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Tesco Kipa CEO'su Hammett ve çok sayıda davetli katıldı.

Tescı Kipa, 11 mağazasını Konya'da açtı
16px
24px
08.08.2006 15:46
ABONE OLgoogle

Açılış nedeniyle tüm ürünlerde yüzde 50 indirimin uygulandığı mağazada alışveriş yapan vatandaşlar, ilk gün ucuz olacağını tahmin ederek erkenden geldiklerini anlattılar. Steve Hammett, açılışın ardından Rixos Otel'de düzenlediği basın toplantısında, Kipa'nın özellikleri ve Konya'ya kazandıracakları konusunda bilgi verdi.

Hammett, Konya'daki yatırımlarından ötürü çok heyecanlı ve umutlu olduğunu belirterek, çalıştıkları 1500 tedarikçi ve mağazada yer alacak 25 bin kalem ürünle verecekleri kaliteli hizmet sayesinde, Kipa'nın hem Konya'ya hem kendilerine kazanç sağlayacağına inandığını belirtti. Toplantıda konuşan Konya Sanayi Odası Başkanı Büyükhelvacıgil de, Konya sanayisinin hipermarketlerin raflarında satışa sunulan birçok malı üretme konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip olduğunu ve Tesco Kipa'nın, Konya sanayisinin ürünlerini değerlendirmesi gerektiğini ifade etti. Büyükhelvacıgil marka olmanın önemine değinerek, şunları kaydetti:

'Kipa uluslararası bir markadır ve dünyada kendini ispatlamıştır. Kipa'nın Konya'ya gelmesiyle rekabet ortamı oluşacaktır. Bu rekabetin hizmette kaliteyi artırması da tüketicinin menfaatine olacaktır. Böyle markaların sayısının her geçen gün artmasını Konya için sevindirici bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. Kipa tüketiciye hizmet ederek büyürken, büyümesine destek olanları da unutmamalı, yerel üretimi dünyadaki mağazalar zincirine taşımalıdır.' 25 bin metrekare alan üzerine kurulu Kipa Alışveriş Merkezi'nin 770 araçlık otoparkı bulunuyor. Konya'nın en büyük hipermarketi olma özelliği taşıyan Kipa, 350 kişiye istihdam sağlayacak ve öğrencilere de yarım gün çalışma olanağı sunacak. Kipa Alışveriş merkezinde, tüketicilerin günlük ihtiyaçlarına yönelik olarak, optik, kadın-erkek giyim, ayakkabı, hediyelik eşya, bijuteri gibi mağazalar ve hazır yiyecek reyonları bulunuyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde