TAV'ın ticari müdürüne silahlı saldırı

TAV'ın ticari müdürüne silahlı saldırı

Atatürk Havalimanı'nın işletmeci firması TAV'ın Ticari İşler Direktörü Eda Özelmas, evinin yakınında tabancayla bacaklarından vuruldu. Kimliği meçhul saldırgan kaçtı.

TAV'ın ticari müdürüne silahlı saldırı
16px
24px
04.06.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Kadıköy Bostancı'da oturan 1 çocuk annesi Eda Özelmas, geçtiğimiz çarşamba günü 21.30 sıralarında aynı semtteki anne ve babasını ziyaret etmek istedi. Yolda yürürken 20 yaşlarındaki bir genç hiçbir şey söylemeden poşetten çıkardığı silahla Özelmas'a 5 el ateş etti. Kurşunlardan 4'ü, genç kadının bacaklarına isabet etti. Saldırgan daha sonra olay yerinden koşarak kaçtı. Özelmas hastaneye kaldırılırken, saldırıda kullanılan 9 mm çapındaki Baretta marka silah, birkaç apartman ileride bulundu. Ancak silahta hiç parmak izi olmadığı saptandı. Biraz ilerde de, 100 metre arayla, saldırganın spor ayakkabıları bulundu. Polis, ayakkabılarından biri, koşarken ayağından çıkan saldırganın, diğerini de çıkartıp atmış olabileceğini ifade etti. Özelmas'ın Ticari İşler Direktörlüğü'nü yaptığı Atatürk Havalimanı'nın işletmeci firması TAV yetkilileri, olayın kapkaççı saldırısı olabileceğini söyledi.

"Boğuştuk"
Eda Özelmas da, polise verdiği ifadede, kendisine yakın oturan anne ve babasını ziyarete gittiği sırada arkasından birini yaklaştığını belirterek, "Adamı fark ettim. Çantama sık sıkı asıldım. Bu sırada, 'Çantam: mı çalacaksınız?' diye bağırdım. Kısa süreli bir boğuşma oldu. Sonra yaralandım" dedi.

Vatan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde