Tatilcilerden geriye çöpleri kaldı 

Tatilcilerden geriye çöpleri kaldı 

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde on binlerce tatilcinin akın ettiği Marmaris’te turistlerden geriye üç bin ton çöp kaldı. Belediye ekipleri tüm tatil boyunca çalıştı.

Tatilcilerden geriye çöpleri kaldı 
16px
24px
24.06.2024 13:43Güncelleme: 24.06.2024 13:44
ABONE OLgoogle

Kenan GÜRBÜZ

Turizm Cenneti Marmaris, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde on binlerce kişiyi ağırladı. Marmaris’te daha önceki bayramlarda yaşanan kötü görüntülerin oluşmaması için tedbirlerini günler öncesinden alan Marmaris Belediyesi ekipleri teyakkuz halinde çalıştı. 

Marmaris Belediyesi’nin farklı birimlerinden gelen destek ekipleriyle birlikte 255 kişi ile 7/24 esasına göre çalışan Temizlik İşleri ekipleri, 15 Haziran – 23 Haziran arasındaki sürede yaklaşık 3 bin ton evsel atık topladı.

SAHİLLERDEN ÇÖP TOPLADILAR

Plajlar ile cadde ve sokaklarda çevreye duyarsız vatandaşların bıraktığı çöpleri toplayan belediye çalışanları ayrıca yol kenarlarını, dere ve kanalları, seyir tepelerini ve ormanlık alanları da temizledi. Yangın riskine karşı sürekli sahada olan ekipler bayram boyunca caddeler ve çocuk parklarındaki oyun gruplarını yıkayarak dezenfekte etti. Bunun yanı sıra Kapalı Çarşı, sahil boyu ve Sevgi Yolu gibi yoğun insan sirkülasyonunun yaşandığı noktalar da araç ile süpürülüp, yıkandı.

ZABITA 438 İŞLEM YAPTI

Zabıta ve özel güvenlik ekipleri de bayram boyunca alarm seviyesinde çalıştı. Ekipler halk plajları, parklar, yeşil alanlar, caddeler, sokak aralarında sürekli denetimlerde bulunarak yasak olmasına rağmen çadır kuranlara ve buralarda uyuyanlara müdahalede bulundu. 9 gün boyunca belediye santraline gelen 367 adet şikayet anında değerlendirilirken; kaldırım, yaya yolu, bisiklet yoluna park, seyyar satıcılık, inşaat yasağına uymama gibi konularda 438 adet işlem yapıldı.

Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, ilçede bayram süresince büyük bir sorun yaşanmadığını belirterek, “Marmaris Belediyesi olarak vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin rahat bir bayram geçirmesi için büyük gayret gösterdik. Personelimiz canla başla çalıştı. Ancak özellikle temizlik konusunda maalesef çevreye duyarsız kişiler yüzünden çok daha fazla mesai harcamak zorunda kaldık. Ben bir kez daha çevre konusunda daha duyarlı olunmasını rica ediyor” diye konuştu.

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde