Süzer'de esrarengiz soygun

Süzer'de esrarengiz soygun

SIKI BİR GÜVENLİK SİSTEMİ İLE KORUNAN SÜZER PLAZA'YA DA HIRSIZLAR GİRDİ.

Süzer'de esrarengiz soygun
16px
24px
19.08.2006 00:00Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Öztarhan'ın kasasını açmayı başaran hırsızlar, 100 bin dolar değerindeki mücevherleri ve paraları alıp kaçmayı başardı.

İçinde Ritz Carlton Oteli'nin bulunduğu, üst katlarında ise milyon dolarlık rezidansların yer aldığı, en geliştirilmiş elektronik sistemlerle korunan Süzer Plaza'da geçtiğimiz günlerde ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Rezidansın güvenlik sistemlerini atlatıp 18. kata kadar çıkan hırsızlar önce, Gökkafes'in ilk sakinlerinden olan Yücel Çelik ve Semra Çelik'in oturduğu daireye girdi. Ancak 3 kademeli kasayı açmayı başaramayan hırsızlar, daha sonra Çelik ailesinin tam karşısında oturan, kızları Nazlı Öztarhan'ın oturduğu rezidansa girdi. Star TV'nin Gece Haberleri sunucu olan ve o sırada eşi Burak Bey ile tatilde olan Nazlı Öztarhan'ın kasasını açmayı başaran hırsızlar, kasadan 1 tabanca ile 100 bin dolar değerinde mücevher ve para aldılar. Tatil dönüşü büyük bir şok yaşayan Nazlı Öztarhan hırsızlık olayını doğrulayarak, "Hırsız benim evime girdi. Şu anda dava soruşturma aşamasında. Bu yüzden konuşmam doğru olmaz. 1,5 milyon dolar gibi dün bazı gazetelerde rakam vardı. O rakam çok abartılı" dedi.

SOYGUNU YAPAN YARDIMCI MI?

14 Ağustos'taki soygunu gerçekleştirenlerin, Nazlı Öztarhan ve babası Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yücel Çelik'in oturduğu aynı binadaki dairelere de girdikleri iddia edildi. Altında Ritz Carlton Oteli bulunan Süzer Plaza'nın güvenlik yetkilileri ise hırsızlık konusunda kendilerine başvuru olmadığını belirterek, "Yetkisi veya güvenliğin izni olmadan hiç kimse binaya giremez. Özel kartlar kullanılarak asansörlerle doğrudan çıkılan rezidans bölümüne, güvenlik görevlileri bile çıkamaz" dediler. Bu arada hırsız ya da hırsızların, Yücel Çelik'in yanında çalışan yardımcısı olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Ardıç Aytalar/Kelebek

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde