Suudi Arabistan'la Ziraat Bankası anlaştı: 100 milyon dolar kredi limiti

Suudi Arabistan'la Ziraat Bankası anlaştı: 100 milyon dolar kredi limiti

Suudi İhracat-İthalat Bankası (Suudi EXIM) ile Ziraat Bankası, Suudi petrol dışı ürün ve hizmetlerinin Türkiye pazarlarına ihracat faaliyetlerinin finansmanını amaçlayan bit anlaşma imzaladı. Suudi Exim ve Ziraat Bankası arasındaki anlaşmayla, 100 milyon dolar değerinde bir kredi limiti belirlendi.

Suudi Arabistan'la Ziraat Bankası anlaştı: 100 milyon dolar kredi limiti
16px
24px
18.05.2024 21:27Güncelleme: 18.05.2024 23:09
ABONE OLgoogle

Gökmen Mert KURAL

Suudi Arabistan'la Ziraat Bankası arasında yapılan anlaşma, Suudi EXIM'in petrol dışı ulusal ekonomiyi güçlendirme ve Suudi ürünlerinin uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırma çabaları kapsamında geliyor.

Anlaşmayı İstanbul'da imzalayan Suudi EXIM İcra Kurulu Başkanı Saad bin Abdulaziz AlKhalb,  bankanın Suudi ihracatçılarına faaliyetlerini genişletmeleri ve Suudi ürün ve hizmetlerini küresel pazarlara çıkarmaları için yeni pazarlar açmaya yönelik uluslararası ticari ilişkileri güçlendirme çabaları çerçevesinde geldiğini ve bankanın Suudi Arabistan'ın hedeflerine ulaşma çabasının temelini oluşturduğunu açıkladı.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde