Spor yazarı Uğur Meleke'den kendisini yalanlayan TFF'nin açıklamasına cevap

Spor yazarı Uğur Meleke'den kendisini yalanlayan TFF'nin açıklamasına cevap

Hürriyet yazarı Uğur Meleke'nin bugün yayınlanan "Bence Arda'nın oynamama sebebi Büyükekşi - Altıntop" yazısına TFF'den yalanlama geldi. Meleke, TFF'ye X hesabından cevap verdi.

Spor yazarı Uğur Meleke'den kendisini yalanlayan TFF'nin açıklamasına cevap
16px
24px
24.06.2024 18:32Güncelleme: 24.06.2024 18:33
ABONE OLgoogle

Milli Takım'da Arda Güler'in Portekiz karşısında ilk 11'de yer almaması sonrası başlayan tartışma devam ediyor.

Hürriyet yazarı Uğur Meleke bugünkü "Bence Arda'nın oynamama sebebi Büyükekşi - Altıntop" başlıklı yazısında "Bence meselenin esas aktörü Montella değil, esas aktörün TFF tarafında olduğunu düşünüyorum" yazdı. Meleke yazısında TFF'nin 2005 doğumlu gençlerle ilgili bir sorunu olduğunu öne sürdü.

Resim

TFF'DEN YALANLAMA: ART NİYET TAŞIYAN DEZENFORMASYON

Uğur Meleke'nin köşe yazısına TFF'den yalanlama geldi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Hürriyet gazetesinde Uğur Meleke imzasıyla yayınlanan ve "bence" diye başlayan yalan haberin gerçeklerle hiçbir ilgisi yoktur.

Bilgiye, belgeye dayanmayan, manipülasyon amaçlı haber ve yorumlara itibar edilmemesi, Türk futbolunun geleceği ve millî takımımızın başarısı için çok önemlidir.

Art niyet taşıyan dezenformasyonlara karşı hukuksal girişimlerin de başlatıldığını değerli kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Türkiye Futbol Federasyonu"

UĞUR MELEKE'DEN CEVAP: HABER İLE KÖŞE YAZISI ARASINDAKİ FARKI BİLMİYORLAR

TFF'nin açıklamasına Uğur Meleke ise X hesabından yaptığı paylaşımlarla cevap verdi.

Meleke şu ifadeleri kullandı:

"Bugünkü Hürriyet Gazetesi'nde yayımlanan "Bence Arda'nın oynamama nedeni Büyükekşi ve Altıntop" başlıklı köşe yazıma Türkiye Futbol Federasyonu bir yanıt vermiş. Verdikleri yanıtın paçalarından akan cehaleti kamuoyuyla paylaşma adına bu bilgilendirmeyi yapmak istedim.

Yazım aşağıda. TFF aylardır 2005’liler konusunda garip bir iletişim yaptı. Bu çocukları 2032’ye hazırlıyoruz gibi bir propaganda. Önce Semih’e kötü muamele. Can kadroda yok. Sonunda Arda-Kenan yedek bırakıldı. Bu çocuklarla Büyükekşi ve Altıntop'un tuhaf bir derdi var.

Tff’nin yanıtında “Bence diye başlayan yalan haber” diye bir ifade var. Belli ki haberle köşe yazısı arasındaki farkı bilmiyorlar! Köşe yazısı kişisel görüştür, özü “sübjektivite”dir. “Bence” demelidir zaten köşe yazısı. Ben köşe yazarıyım. Hayatımda hiç haber yapmadım.

Sadece siteden yapmıyorlar açıklama. Büyükekşi’nin iletişim müşaviri bana mesajlar da atıyor. Öyle bir müşavir ki, “bağlaç olan ki” ile “ek olan ki”yi ayırt edemiyor. İmlâ katli ekte. Tff’de personel kalitesi buysa, haberle köşe yazısını ayırt edememeleri normal galiba.

Hukuki işlemlere başladıklarını söylüyorlar benim hakkımda. 19 yıldır bu işi yapıyorum. Defalarca dava edildim. Bir kere bile haksız çıkmadım. 19 senedir verdiğiniz yemeklere bir kere gelmedim, uçaklarınıza bir kez binmedim. Ama mahkemelerinize gelirim gururla.

Belki zengin değilim, Maybech’lere binmiyorum. Özel uçaklarla gezmiyorum. Ama sizinle aynı gemide olmamakla iftihar ediyorum."

 

İLGİLİ HABER

Türk medyasının Arda Güler sınavı 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde