Şener: Dalgalanmanın bugünlerde duracağını düşünüyorum

Şener: Dalgalanmanın bugünlerde duracağını düşünüyorum

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, piyasalarda yaşanan dalgalanmanın belli sınırlar içinde kaldığını ifade ederken...

Şener: Dalgalanmanın bugünlerde duracağını düşünüyorum
16px
24px
22.05.2006 15:35
ABONE OLgoogle

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, piyasalarda yaşanan dalgalanmanın belli sınırlar içinde kaldığını ifade ederken, dalgalanmanın bugünlerde duracağını düşündüğünü söyledi.

Şener, gelirlerde bütçede öngörülenden daha fazla artış meydana geldiğine işaret etti.Bu artışın herhangi bir harcama için kullanılmayacağını, ödeneklerin bütçe sınırları içinde kalacağını kaydetti.

Kendisinin daha önce revizyon olmadığı söylemlerine karşılık, 'Yüzde 5'lik cari açığın yüzde 7 olarak revize edildiği' yönündeki hatırlatmalara karşı Şener, oranların revize edilip edilmemesinin önemsiz olduğunu, zaten piyasaların rakamları revize ettiğini anlattı.

Şener, 'bu piyasalara malolduktan sonra bunu siz açıklasanız da açıklamasanız da değişmiyor. Kaldı ki Merkez Bankası beklenti anketlerinde 26 milyar dolarlık cari açıktan zaten bahsediliyordu. Bu o kadar önemli değil' diye konuştu. 

Sabah
  
  
     
  
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde