Seçil Erzan hakkında yeni şikayet: Doktorunun parasını almış

Seçil Erzan hakkında yeni şikayet: Doktorunun parasını almış

Bankacı Seçil Erzan'ın bir dönem doktoru olduğu Evrim Pınar Güzel, dolandırıcılık iddiasıyla Erzan ile 3 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Seçil Erzan hakkında yeni şikayet: Doktorunun parasını almış
16px
24px
20.05.2024 12:55Güncelleme: 20.05.2024 13:04
ABONE OLgoogle

Dr. Evrim Pınar Güzel, aynı zamanda bir dönem doktoru da olduğu bankacı Seçil Erzan ile birlikte 3 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Erzan'ın sahte talimat evrakı oluşturulduğu iddia ediliyor.

Dr. Evrim Pınar Güzel, aynı zamanda bir dönem doktoru da olduğu bankacı Seçil Erzan ile birlikte 3 kişi hakkında dolandırıcılık suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Savcılık başvurusunda Dr. Güzel adına sahte imza atılarak, hesabındaki paranın Lüleburgaz’daki bir isme gönderilmesi sağlandığı belirtildi. Fatih Longur isimli kişinin hesabına gönderilen paranın aynı gün çekildiği anlaşıldı.

Halk TV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, şikâyetçi konumda olan isimler arasında Dr. Evrim Pınar Güzel ile babası Burhan Taşpolat yer alıyor. Baba-kız, davanın bir numaralı sanığı konumundaki Seçil Erzan’a 12 milyon liraya yakın para kaptırdı. Dava dosyasında yer alan ifadeler, baba-kız ile Erzan arasında uzun yıllara dayanan bir dostluk ilişkisinin de olduğunu ortaya koyuyor.

YENİ BELGE ORTAYA ÇIKTI

Dermatolog Evrim Pınar Güzel, devam eden davanın yanı sıra, yargılama aşamasında ortaya yeni çıkan bir belge nedeni ile yeni bir suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na geçen 6 Mayıs’ta sunulan dilekçede, şüpheli konumda Seçil Erzan’ın yanı sıra Fatih Longur ile Hüseyin Longur yer alıyor.

DOKTORUN HESABINDAKİ PARAYI GÖNDERDİ

Dilekçede Seçil Erzan, 22 Haziran 2016'da Güzel’in hesabındaki 400 bin TL’nin, Lüleburgaz’da yaşadığı anlaşılan Fatih Longur isimli bir kişiye gönderilmesini sağladığı belirtildi.

Suç duyurusuna göre Erzan, paranın Longur’un hesabına aktarılması için Dr. Evrim Pınar Güzel adına sahte talimat evrağı oluşturdu Dr. Güzel adına sahte imza atıldı. Longur’un hesabına gönderilen para aynı gün içinde çekildi.

Savcılık başvurusunda Seçil Erzan, Fatih Longur ve Hüseyin Longur’un iş birliği halinde dolandırıcılık suçunu işledikleri öne sürüldü. 

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde