Şahenk: Sayenizde büyüdük

Şahenk: Sayenizde büyüdük

DOĞUŞ HOLDİNG'İN PATRONU FERİT ŞAHENK, ÇALIŞANLARI İÇİN MESAJ YAYINLADI

Şahenk: Sayenizde büyüdük
16px
24px
02.09.2005 00:00
ABONE OLgoogle

Ferit Şahenk'i tanıyanlar bilir; çalışanlarıyla çok sıcak diyalog kuran bir patrondur.

Profesyonellerine güvenir ve kararlarında onlara danışır.

Bankanın yüzde 25.5 hissesini General Electric'e satma kararı aldıktan sonra, ilk işi bu gelişmeyi banka çalışanlarıyla paylaşmak oldu. Dün bir arkadaşım, Şahenk'in banka çalışanlarına gönderdiği e-mail'i bana yolladı.

Moral ve güven aşılayan bir mesaj. Çalışanlara haklarını teslim etmesi bakımından önemli.

Şahenk, düzenleyici kurumların onayına sunulan ve kış aylarında sonuçlanması beklenen Garanti-GE ortaklığını çalışanlarına şöyle duyurdu:

"Sevgili arkadaşlarım,
Bugün grubumuz ve ülkemiz adına çok önemli bir adım atıyoruz. Birlikte oluşturduğumuz Garanti markasını yine birlikte dünya ligine taşıyacak olmanın heyecanı içindeyiz. Farklı sektörlerde dünya çapında iş yapan General Electric (GE), Avrupa'da büyüme stratejisi doğrultusunda bizimle ortak olmak istiyor. Bu ortaklıkta beni en çok gururlandıran ise sizlersiniz. Çünkü bu isteğin temelinde, Doğuş Grubu ile Garanti Bankası'nın kendini ve kurumunu geliştirmek için özveriyle çalışan, verdiği hizmete değer katan bir ekibe sahip olması yatıyor.

Bakın ortağımız bu işbirliği için, ulusal ve yabancı basına yaptığı açıklamalarda ne diyor: 'Garanti'nin kaliteli insan kaynağı, üstün teknolojik altyapısı ve geniş dağıtım ağı, büyüme için güçlü bir platform sunuyor. Doğuş ve Garanti'nin öncü konumu, bilgi birikimi ve deneyimli yönetici kadrosu GE'nin global tecrübesiyle birleştiğinde, kısa bir süre içinde, hızla gelişen Türk finans sektörünün itici gücünü oluşturacak.'

Daima saygıyla andığımız kurucumuz merhum Ayhan Şahenk her zaman 'ileriyi görüyorsanız, değişimi yapan ilk siz olun!' derdi. Doğuş Grubu her zaman değişime öncülük etti. Bunun yanı sıra dünyanın önde gelen markalarını Türkiye'ye getirdi, edindiği bilgi birikimi ve tecrübeyi kendi iç dinamiklerine katmasını bildi. Şimdi artık öz kaynak ve değerlerimizle Türkiye'de oluşturduğumuz Garanti markasını dünya pazarına taşıma zamanı geldi. GE gibi bir kurumla ortaklık masasına oturabilmemiz, insan kaynağımızın kalitesinin, dünya standartlarını yakalamış iş yapış şekillerimizin ve yüksek kurumsal değerlerimizin onaylandığının, bizi biz yapan özelliklerimizin kendine global pazardan karşılık bulabildiğinin göstergesidir.

Bilmenizi isterim ki grubumuzun hedefi, kalıcı liderliğe ve büyüklüğe ulaşabilmek için, yaptığımız işlere daha fazla kaynak aktarmak, markamızı dünya liginde görebilmektir. Doğuş Grubu'nu bugünlere siz taşıdınız, yarınlara da birlikte yürüyeceğiz. Bugün artık geleceğe daha güvenle bakma, gözümüzü daha da yukarılara dikme zamanıdır." 

Yavuz Semerci/Vatan
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde