Sabiha Gökçen tatil yoğunluğuna hazır

Sabiha Gökçen tatil yoğunluğuna hazır

Türkiye'nin ikinci büyük havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, yaklaşan Kurban Bayramı'ndaki tatil dönemine ilişkin hazırlıklarını tamamladı.

Sabiha Gökçen tatil yoğunluğuna hazır
16px
24px
11.06.2024 13:34Güncelleme: 11.06.2024 13:39
ABONE OLgoogle

Türkiye'nin ikinci büyük havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), tatil dönemine ilişkin hazırlıklarını tamamladı. 2023 yılını 37.1 milyon yolcu rekoruyla tamamlayan, bu yılın ilk beş ayında 16.2 milyon yolcuyu ağırlayan İSG’nin CEO Vekili Kerem Maybek, “2024 turizm sezonu erken başladı ve bu hareketliliğe paralel terminal içerisinde iyileştirme çalışmalarımızı, beklenen okul ve bayram tatili öncesi tamamladık” dedi.

Terminaldeki yolcu sirkülasyonunu rahatlatmak adına ilave kapı ve X-Ray cihazları konumlandırdıklarını kaydeden Maybek, şöyle devam etti:

“Yolcularımızın seyahat konforunu artırmak için operasyon, güvenlik ve temizlik ekiplerinde ek personel görevlendirdik. Beklenen yoğunluk nedeniyle hijyen önlemlerini de artırdık. Özellikle dış hat yolcularının pasaport kontrol noktalarından geçişini kolaylaştırmak için X-Ray cihazları 5 metre ileri çekilerek güvenlik bölgesindeki alan rahatlatıldı. E-pasaport bankolarının sayısı artırılırken ileriye dönük Giden ve Gelen katlarında pasaport kontrol alanı genişleme projelerimiz de mevcut. Ayrıca havacılık güvenliğini geliştirme kapsamında terminalimizin BHS (Şut Altı) Sistemlerini daha hızlı bagaj işleme süresi ve daha efektif bagaj operasyonu sağlayabilecek şekilde yeniden tasarladık ve şekillendirdik.” 

52 ÜLKEDE 164 DESTİNASYONA ERİŞİM SAĞLIYOR

Yolcuların otopark taleplerini karşılama amaçlı yürütülen çalışmalardan söz eden Maybek, “Eski terminal önündeki 474 araç kapasiteli otoparkı bayram yoğunluğunu karşılayabilecek şekilde misafirlerimizin hizmetine açtık. Artan talebi karşılamak için uzun vadede Üçgen Açık Otopark Projesi olarak adlandırdığımız açık otopark alanı projesine yönelik çalışmalar da gelen yolcu katı doğu tarafında başladı” diye konuştu.

Sabiha Gökçen Havalimanı; 40 iç hat, 124 dış hat bağlantısı olmak üzere 52 ülkede toplam 164 destinasyona konforlu erişim sağlıyor.

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde