Rusya başbakanından rüşvet itirafı

Rusya başbakanından rüşvet itirafı

Görevini Putin'e devretmeye hazırlanan başbakan Zubkov'dan rüşvet itirafı..

Rusya başbakanından rüşvet itirafı
16px
24px
06.05.2008 17:31
ABONE OLgoogle

Görevini Vladimir Putin'e devretmeye hazırlanan başbakan Viktor Zubkov içinde bulunduğu hükümetin rüşvetle mücadelede başarılı olamadığını, hiç kimsenin de rüşvetle nasıl savaşılması gerektiğini bilmediğini söyledi.

Zubkov kabine ile gerçekleştirdiği son bakanlar kurulu toplantısında yatığı değerlendirmede, "Yüksek beklentilere rağmen hükümetimiz rüşvetle mücadelede etkili olamadı. Rüşvetle mücadele için bir yasa hazırlığı oldu. Bunun hakkında çok konuştuk. Ancak kimse nasıl savaşılacağı konusunda fikir sahibi değil." dedi.

Zubkov rüşvetle mücadele için yeni bir kurum kurulması gerektiğini, tüm devlet organları üzerinde günlük izleme yapmaya yetkili bu organla rüşvetle mücadele edilebileceği önerisinde bulundu. Zubkov yedi aylık hükümeti döneminde ne rüşvetle mücadele kurumunun ne de yasanın çıkarılmadığına değindi.

Rusya'da hayatın her alanını kapsayan rüşvet sektörü bazı verilere göre devlet bütçesine denk rakamlara ulaşıyor. Rusya Devlet Başkanı Putin de halktan rüşvetle mücadelede hükümete destek vermelerini istemişti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde