RTÜK'den Doğan hakkında savcılığa suç duyurusu

RTÜK'den Doğan hakkında savcılığa suç duyurusu

RTÜK, "İzinsiz yayın yaptığı tespit edilen kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunacağı"nı bildirdi.

RTÜK'den Doğan hakkında savcılığa suç duyurusu
16px
24px
27.10.2008 22:12
ABONE OLgoogle

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK), "İzinsiz yayın yaptığı tespit edilen kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunacağı" bildirildi. Başkan Zahid Akman, bir süre önce yaptığı açıklamada Doğan Grubu'na ait D-Smart dijital platformunda bazı kanalların izinsiz yayın yaptığını bildirmişti.

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, kurulun bugünkü toplant ısında, izinsiz yayın yaptığı tespit edilen kuruluşların durumlarının değerlendirildiği belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:

"Üst Kurul, uydudan yayın yapan ve daha evvel uyarılan ancak uyarılara rağmen izinsiz olarak yayınlarına devam eden kuruluşlarla ilgili olarak, Hukuk Müşavirliğince yasal işlem başlatılarak savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına karar vermiştir. Söz konusu izinsiz yayınları taşıyan uydu işletmecisi ve uydu platformlarının da konudan haberdar edilmek suretiyle uyarılmaları kararlaştırılmıştır.

Öte yandan, yalnızca uydu ortamından yayın yapmak üzere lisans ve izni olduğu halde, bazı yerleşim yerlerinde izinsiz olarak karasal yayın yaptığı tespit edilen yayın kuruluşlarının da karasal vericilerinin kapatılmasına, aksi halde bu kuruluşlar hakkında da Hukuk Müşavirliğince yasal işlem başlatılarak savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir."

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde