Rekabet Kurumu’ndan Naksan Plastik’in üçte bir fiyatına satışına onay

Rekabet Kurumu’ndan Naksan Plastik’in üçte bir fiyatına satışına onay

TMSF, Naksan Plastik'in Aby Plastik'e 1,2 milyar TL'den satışına onay verdi. Naksan Plastik'in değerinin en az 3-4 milyar TL olduğu belirtilmiş ve satış işlemine şirketin sahipleri tarafından itiraz edilmişti.

Rekabet Kurumu’ndan Naksan Plastik’in üçte bir fiyatına satışına onay
16px
24px
12.04.2022 08:43
ABONE OLgoogle

Rekabet Kurumu, Naksan Plastik'in Aby Plastik Ambalaj tarafından devralınmasına izin verdi.

Kararda şöyle denildi:

"Naksan Plastik İktisadi ve Ticari Bütünlüğü’nün TMSF aracılığıyla, tüm hak ve yükümlülükleri ile birlikte, Aby Plastik Ambalaj ve Enerji Sanayi Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi."

Naksan Plastik'te; palet örtüleri, ağır hizmet torbaları, sera örtüleri, malç film, ev tekstil ambalajları, ağır hizmet torbaları, poşet, torba, endüstriyel shrink film, streç film, baskılı/baskısı poşet üretimi gerçekleştiriliyor. Naksan'ı 1 milyar 245 milyon TL'ye alan firmanın sermayesi 6.5 Milyon TL çıktı!

AİLENİN İTİRAZI DİKKATE ALINMADI

Şirketin yüzde 52 sahibi Osman Nakiboğlu ile Hilmi Nakiboğlu’nun avukatları, şirketinin satışına itiraz etmişlerdi. İtiraz dilekçesinde şirketin yüzde 52 hakkında herhangi bir yargı kararı olmadığına işaret ederek, “Haklarında verilmiş bir mahkeme kararı olmadığı gibi yüzde 52 hisseleriyle ilgili herhangi bir el koyma yada müsadere kararı bulunmamaktadır. Yüzde 52 hissenin bu durumu açık olduğu halde şirketin tamamının satışa çıkarılması açıkça hukuka aykırıdır.” ifadesini kullanmışlardı.

Ailenin itirazına rağmen ihale gerçekleşti ve fabrikanın satışı gerçekleştirildi.

DÜNYANIN HER TARAFINA İHRACAT YAPIYOR

Naksan Plastik’te; palet örtüleri, ağır hizmet torbaları, sera örtüleri, malç film, ev tekstil ambalajları, ağır hizmet torbaları, poşet, torba, endüstriyel shrink film, streç film, baskılı/baskısı poşet üretimi gerçekleştiriliyor.

Naksan Plastik’i bünyesinde barındıran 1940 yılında Gaziantep’te temelleri atılan ve Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya uzanan Naksan Holding, bugün plastik ambalajdan, tekstile, enerjiden, lojistiğe ve bilişme kadar birçok alandaki faaliyetlerini sektör lideri olarak sürdürüyor. Naksan ihalesinde teklif 1 Milyar 476 Milyon TL'ye çıktı

Çatısı altında, Türkiye’nin en önemli markalarını ihtiva eden, Naksan Holding, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında

7 bin çalışanı bulunan Naksan, 5 kıtada 140 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.,

Holding ayrıca İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 2 şirketi ile yer alıyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde