Pastırma sıcakları geliyor

Pastırma sıcakları geliyor

Hava sıcaklığı 3 gün içinde yaklaşık 6 derece artacak. İşte bölge bölge hava durumu...

Pastırma sıcakları geliyor
16px
24px
29.10.2008 20:15
ABONE OLgoogle
Yarın Ege üzerinden gelecek sıcak hava dalgası, cuma günü Marmara, Ege ve Akdeniz'de sıcaklığı 30 dereceye doğru çıkaracak. Cuma günü İç Anadolu ve Ankara'da da sıcaklık 25 dereceye yaklaşacak.
Haberin devamı

Sıcak ve güneşli havanın Türkiyede 5-6 gün boyunca kalması bekleniyor. Lodosla birlikte başağrısı, halsizlik gibi sağlık sorunlarında artış yaşanabilir.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

29 Ekim Türkiyenin batısında az bulutlu ve ılık, iç ve doğu kesimlerde serin bir havada geçiyor. Bugün sadece doğudaki 3-4 kentte yağmur olabilir. yarından itibaren ise pastırma yazı geliyor.

İstanbul bugün güneşli ve ılık, yarından itibarense ise lodosun etkisi ile sıcaklık 25 dereceyi geçecek. Ankara'da hava açtı, ancak pus oluşabilir. İzmir'de bu hafta yazı aratmayacak bir hava olacak, yarın sıcaklık 30 dereceye yaklaşacak. Bursa güneşli, Adana'da hava açıyor. Bugün İstanbul 21, Ankara 17, İzmir 24, Bursa 22, Adana 24 derece

Marmara bölgesinde yaklaşık 6 gün hava güneşli ve sıcak olacak. Lodosdan esen rüzgar daha ılık bir hava yaratıyor. Sıcaklık cuma günü bazı kentlerde 29 dereceye kadar çıkacak. Bugün Edirne 22, Balıkesir 23 derece

İç Anadolu'nun batısında hava açık ama serin, Sivas, Kayseri çevresinde bugün hafif yağmur görülme olasılığı yüzde 60. Ancak cumadan itibaren sıcaklık yaklaşık 6 derece artacak. Bugün Eskişehir 17, Niğde 14 derece.

Ege bölgesine yaz geri geliyor. Hava güneşli, rüzgarlar zayıf. İç kesimlerde sis oluşabilir ama sıcaklık cuma ve cumartesi günü 30 dereceye doğru çıkaracak. Bugün Muğla 22, Kütahya 16 derece

Güneyde yağışlı hava etkisini kaybediyor, Akdenizde bulutlar dağılmaya başladı, bugün Hatay, Gaziantep, Adıyaman ve Kahramanmaraş çevresinde hafif yağmur devam edebilir. Yarından itibaren güneş bolca görülürken, sıcaklık hızla artacak. Akdeniz kıyılarında 30 dereceyi görebilir. Bugün Antalya 26, Diyarbakır 19 derece

Sağanak yağmur Doğu Anadolu'yu da terk etti, bugün sadece Hakkari ve Malatya'da yağmur olasılığı var. Yarından itibaren yağış yok, sıcaklık artacak. Bugün Erzurum 13, Malatya 18 derece.

Batı Karadeniz'de rüzgar zayıf. Samsun, Giresun, Amasya çevresinde yağmur olabilir. Batı ve Doğu Karadenizde yağış yok, ancak Trabzon bulutlu, Bolu'da pus oluşabilir. Bugün Trabzon 19, Bolu 17, Samsun 18 derece olacak.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde