Parası olmayanın bu fuarda işi yok

Parası olmayanın bu fuarda işi yok

Süper zenginleri buluşturacak fuarda özel jetlerden, lüks otomobil ve mücevherlere kadar paha biçilmez ürünler sergilenecek.

Parası olmayanın bu fuarda işi yok
16px
24px
30.10.2008 08:37
ABONE OLgoogle

Dünyanın en lüks fuarı olan Millionaire bugün CNR'da kapılarını açıyor. Süper zenginleri buluşturacak fuarda özel jetlerden, lüks otomobil ve mücevherlere kadar paha biçilmez ürünler sergilenecek. Fuarı gezmek isteyenler ise günlük 75 YTL giriş ücreti ödeyecek

Hollanda, Belçika, Rusya gibi ülkelerde büyük ilgi gören 'Millionaire Fair' bugün İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi'nde kapılarını açıyor. 500 milyon dolarlık iş hacminin ortaya çıkacağı fuarda, emlak projelerinden, saat ve mücevherler ile lüks otomobillere kadar 222 markanın ürünleri sergilenecek.

İKİ BİN SÜPER ZENGİN

Fuara iki bini yabancı 15 bin ziyaretçinin gelmesi beklenirken en çok katılımın Rusya, Ukrayna ve Kazakistan'dan olacağı tahmin ediliyor. İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in moda danışmanı Özgür Tuna, Hollanda Kraliçesi Beatrix'in houte coutre moda danışmanı Sheila de Vries de fuarı ziyaret edecek VIP konuklar arasında.

GALA İLE BAŞLIYOR

Fuar açılışında düzenlenecek gala gecesinde Miss Fashion TV 2008 Güzellik Yarışması ile dünya moda devlerini bünyesinde barındıran Brandroom'un özel defileleri gerçekleşecek. Anadolu Ateşi'nin gösteri yapacağı davet After Party ile son bulacak. Fuar'ın üçüncü gününde 20 ulustan 20 gelin ve damadın ulusal gelinlik ve damatlıklarıyla boy göstereceği 'Ulusların düğünü' etkinliği düzenlenecek.

HEDEF 50 MİLYON $

Günlük 75 YTL'ye ziyaret edilebilecek fuarda, 4 günlük giriş kartının 200, ürünleri tanıtan milyoner kılavuzunun fiyatı ise 50 YTL olarak belirlendi. Fuara gelen yabancıların İstanbul'a 50 milyon dolar bırakması bekleniyor.

GÖRÜCÜYE ÇIKACAK DİĞER ÜRÜNLER ŞÖYLE:

Has Halı'nın el yapımı, 17 milyon 199 bin düğümle 4,5 yılda ipek ve altından dokunan paha biçilemez Kâinat Halısı,

Topal Mücevherat'ın ünlü Iraklı ressam Souadad Kandemir ile hazırladığı özel koleksiyonu,

2,5 milyon dolar değerinde Burma Yakutu,

Ünlü F1 pilotu Michael Schumacher'in Dubai kıyısında kendi adını taşıyan adasında yapılacak olan gayrimenkul projesinin lansmanı,

Efe Tur'a ait 525 bin euro değerindeki yat, Hollanda Prensi'nin de sahip olduğu 100 bin euro değerindeki motor yat.

Süper zenginler için tasarlanan ürünlerin tümü sigortalandı. Paha biçilmez ürünler özel güvenlik elemanları tarafından tüm risklere karşı korunacak.

Altında kalmadılar

JAPONYA'NIN Osaka kentindeki Sogo mağazasında sergilenen Mercedez-Benz SL600 görenleri hayran bırakıyor. 300.000 adet Swarovski kristal ile kaplanan Mercedes'e 403 bin dolar değer biçiliyor. Ancak bu göz kamaştıran araç satılık değil ve önemli bir misyonu var. Japon ekonomisi resesyona doğru kayarken, Sogo yöneticileri gösterişli aracı sergileyerek halkın moralini yüksek tutmayı amaçlıyor. Daha önce de mali krizin vurduğu İngiltere altın rezervlerini sergileyerek 'ayaktayız' mesajı vermişti.

Akşam

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde