OPET'e Kültür soruşturması

OPET'e Kültür soruşturması

OPET'İN, GELİBOLU YARIMADASI'NDAKİ TARİHE SAYGI PROJESİ SORUŞTURMALIK OLDU.

OPET'e Kültür soruşturması
16px
24px
28.08.2006 13:48
ABONE OLgoogle

OPET tarafından başlatılan proje kapsamında yeniden düzenlenerek sanat merkezine dönüştürülen karakol binası, köy meydanı ve park düzenlemesi, kale içi yol yapımı ile köy meydanına kurulan tuvaletlerin açılışı yaklaşık 2 ay önce düzenlenen törenle yapılmıştı. Açılışın ardından bölgede yapılan çalışmalar hakkında, Çanakkale Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından soruşturma başlatıldı. Kurul yetkilileri, sit alanı olan bölgede yapılacak çalışmalar için gerekli iznin alınmadığı gerekçesiyle yaklaşık 1 ay önce soruşturma kararı alındığını ve bu kararın ilgili birimlere gönderildiğini kaydettiler.

OPET Kurumsal İletişim Müdürü Tülin Dinçelli Pir, OPET olarak 2000 yılından bu yana sürdürdükleri sosyal sorumluluk projelerinden biri olan 'Tarihe Saygı Projesi' için 2006 yılının ocak ayında gerekli izinleri aldıklarını söyledi. Projelerin, bölgenin doğal dokusunu bozmayan, var olanları korumaya yönelik, eğitime ağırlık veren bir çalışma olduğunu belirten Pir, şunları kaydetti:

'Proje kapsamında, Kilitbahir köyünde muhtarlık tarafından başvurusu yapılan, ancak izinleri henüz alınamamış olan tuvaletler şirketimizce yaptırılıp, ihtiyacın giderilmesi amacıyla geçici yerine konulmuş, tarihi değeri olmayan, köy muhtarlığına ait atıl durumdaki bir binanın güzelleştirilmesi işlemleri yapılmıştır. Bölge için önemine çok inandığımız Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından söz konusu başvurunun yapılmasıyla birlikte, tuvaletleri yerinden alıp, başka bir bölgeye naklettik. Bundan sonraki çalışmalarımız, kurul ile koordineli olarak sürdürülecektir. Konu şu anda Eceabat Savcılığı tarafından değerlendirilmektedir.'

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde