Netanyahu'nun oğlundan Kürdistan mesajı: Türkiye topraklarına göz dikti

Netanyahu'nun oğlundan Kürdistan mesajı: Türkiye topraklarına göz dikti

Gazze Şeridi'nde aylardır saldırılarını sürdüren İsrail Başbakanı Binyamin Netahyahu'nun oğlu Yair Netanyahu gözünü Türkiye topraklarına dikti. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan ve Türkiye'nin doğusunu hedef alan Yair, “Tüm gözler Kürdistan’da! Türkiye tarafından Kürt halkına yapılan soykırım durdurun! Kürdistan’ın Türkiye, İran, Irak ve Suriye’nin işgaline ve baskısına son verin! Özgür Kürdistan!” dedi.

Netanyahu'nun oğlundan Kürdistan mesajı: Türkiye topraklarına göz dikti
16px
24px
30.05.2024 12:42Güncelleme: 30.05.2024 13:05
ABONE OLgoogle

İsrail Başbakanı Binyamin Netahyahu'nun oğlu Yair Netanyahu'nun yaptığı bir paylaşım İsrail'in gözünü Türkiye'nin doğusuna diktiğini gözler önüne serdi.

Filistin halkına dünyanın gözü önünde soykırım yapan İsrail’in Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu’dan, İsrail’in bir sonraki hedefini ortaya koyan bir paylaşım geldi.

Türkiye’nin toprak bütünlüğünü hedef alan Yair Netanyahu, Instagram hesabından ‘Büyük İsrail’ hedefine uygun olarak sözde “Kürdistan” haritasını paylaştı. Yair ayrıca, Türkiye’yi Kürtlere soykırım yapmakla suçladı.

Yair Netanyahu’nun paylaşımındaki skandal ifadeler şöyle:

“Tüm gözler Kürdistan’da! Türkiye tarafından Kürt halkına yapılan soykırım durdurun! Kürdistan’ın Türkiye, İran, Irak ve Suriye’nin işgaline ve baskısına son verin! Özgür Kürdistan!”

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde