Muzaffer Akpınar neyi bekliyor?

Muzaffer Akpınar neyi bekliyor?

GENEL KURULDA İSTİFA EDECEĞİ SÖYLENEN TURKCELL GENEL MÜDÜRÜ, NEYİ BEKLİYOR?

Muzaffer Akpınar neyi bekliyor?
16px
24px
05.05.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Tanıdığım profesyonel yöneticiler arasında sadece biri var ki, onun para için çalıştığına inanmıyorum.
Yani eskiden inanıyordum ama bir yıl kadar önce yaptığım bir sohbette, ailesine ait deterjan fabrikaları olduğunu ve yine ailesi için sessiz sedasız bir biri ardına okullar açtığını öğrenince, önemli bir şirketin genel müdürlük koltuğunda otursa dahi neden bir patrona rapor ettiğini anlayamamıştım.

Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar'dan söz ediyorum. Hani oluşturduğu yönetim kadrosu dağıtılan ve istifa etmeye çalıştığı söylenen ancak bir şekilde hala koltuğunda oturan Muzaffer Akpınar'dan... Kimbilir geçen hafta Turkcell'in genel kurulu iptal edilmeseydi, belki de şu anda istifa etmiş bir genel müdür olarak söz edeceğim profesyonel yönetici O. Akpınar, Çukurova Grubu çalkantılı bir dönemden geçtiği günlerde, devraldığı Turkcell'i bugüne kadar başarıyla yönetti, iç pazardaki payını yükseltti. Dış pazarlara açılmak için de aklı başında projelerle sahaya indi.Ama işte olanlar oldu ve Turkcell'de bir yaprak dökümü başladı.
Şimdi koskoca Edremit'teki okulların yüzde 50'sini yaptıran, bununla da yetinmeyip hastaneye destek çıkan, kütüphane yaptıran ve farklı bir profesyonel yönetici imajı çizen Akpınar'ın kendisine iş hayatında nasıl bir yol haritası çizdiğini merak ediyorum. Çünkü o anladığım kadarıyla genel kurula kadar sessizliğini korumayı sürdürecek.

Şelale Kadak/sabah

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde