Murdoch 'un reklam dehası!

Murdoch 'un reklam dehası!

TGRT'yi satın alan dünya medya devi Murdoch, sahibi olduğu MySpace.com internet sitesindeki reklam alanlarını kaç milyon dolara internet devi Google'a sattı?

Murdoch 'un reklam dehası!
16px
24px
09.08.2006 18:36
ABONE OLgoogle

İnternet arama motoru Google, TGRT'yi satın alan dünya medya devi Rupert Murdoch'un şirketi News Corporation'ın sosyal ağ sitesi MySpace.com ve diğer web siteleri için araştırma hizmeti sağlama ve reklam konusundaki ihaleyi kazandı. Anlaşma, News Corporation'a üç buçuk yıl içinde en az 900 milyon dolar ödenmesini taahhüt ediyor.

MySpace Başkanı Peter Chernin, bir ihalede internet birleşmesinin üçte ikisini ödediklerini söyledi. News Corporation, geçen yıl MySpace'in ana şirketini satın almak için 649 milyon dolar ödedi. Oyun sitesi IGN.com ve yerel spor sitesi Scout'u da içeren internet şirketlerini satın almak için 1.3 milyar dolar ödedi. Gençler arasında çok popüler olan MySpace, kullanıcıların ilgi alanlarını açıkladıkları ve arkadaşlarından mesajlar aldıkları sayfalar yaratmalarına olanak tanıyor.

Yahoo dışındaki birçok siteden daha fazla sayfa gösteren MySpace'in üye sayısı 100 milyona ulaşmış. MySpace üyelerinin boyutu, potansiyel reklam sağlayıcıları için bir meydan okuma olarak görülüyor. Sitede reklamların kullanılabileceği çok sayfa bulunuyor. Google'ın CEO'su, sitenin her sayfasında reklam yayınlanmamasına karar verildiğini belirtti.
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde