Mohabed Rastam daimi CEO’luğa geliyor

Mohabed Rastam daimi CEO’luğa geliyor

Malaysia Airports Holdings Mohamed Rastam'ı daimi CEO olarak atayacak.

Mohabed Rastam daimi CEO’luğa geliyor
16px
24px
15.05.2024 15:08Güncelleme: 15.05.2024 15:19
ABONE OLgoogle

Malaysia Airports Holdings Berhad (MAHB) yedi ay süren vekil grup CEO'luğunun ardından Mohamed Rastam Shahrom'u kalıcı olarak havalimanı işletmecisinin başına getirmeye hazırlanıyor.

Malezya basınında yer alan haberlere göre, Mohamed Rastam, Datuk Seri Iskandar Mizal Mahmood'un bir gün önce iki yıllık sözleşmesinin sonunda genel müdürlük görevinden istifa etmesinin ardından geçen yıl 25 Ekim'de MAHB'ın vekil grup CEO'su olarak atanmıştı. Rastam, MAHB'ın grup finans müdürü olarak görev yapmaya devam etti.

GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

Yeni atama, kısa bir süre önce yeni bir başkanın duyurulmasının hemen ardından geldi. MAHB, eski Malezya Havacılık Komisyonu icra başkanı Dr. Nungsari Ahmad Radhi'yi icracı olmayan başkan olarak atadı. Radhi, bağımsız olmayan icracı olmayan direktör olarak grupta kalacak olan Tan Sri Zainun Ali'nin yerini aldı. Zainun Şubat 2023'te yeniden başkan olarak atanmıştı.

MALAYSİA AİRPORTS HOLDİNG’TEN TÜRKİYE YATIRIMI

MAHB'ın ayrıca İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararasi Havalimani Yatırım Yapım ve İşletme AŞ'deki  yüzde 100 hissesinin bir kısmını Türk firması IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding'e satarak Türkiye'deki havalimanı faaliyetlerini nakite çevirmeyi düşündüğü bildirildi. 
ISG, Türkiye'nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nı (ISGA) işletiyor. Anlaşma sağlanırsa, iki şirket havalimanını ortaklaşa işletecek.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde