Mısır’da bir dokumacı ve Ülker’in Fenerbahçe sevgisi 

Mısır’da bir dokumacı ve Ülker’in Fenerbahçe sevgisi 

Yıldız Holding Yönetim Kurulu üyesi Murat Ülker, bayramda gerçekleştirdiği Mısır seyahatinde Fenerbahçe sevgisinin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gösterdi. 

Mısır’da bir dokumacı ve Ülker’in Fenerbahçe sevgisi 
16px
24px
19.06.2024 13:33Güncelleme: 19.06.2024 14:11
ABONE OLgoogle

Murat Ülker, sosyal medya hesabından yazdığı yazıda Mısır izlenimlerini aktardı. Ülker “Mısırlılar Arap mı, yoksa?” başlıklı bugünkü yazısında Luksor, Nil’de 200 km’lik tekne seyahati, tapınaklar bölgesi, papirüs müzesi, İşçiler Vadisi, Hatşepsut Tapınağı, Krallar Vadisi, Horus Tapınağı, Kom Ombo Tapınağı ile birbirinden ilginç bilgi ve anekdotlara yer verdi. 

Ülker, yarım kalan ve M.Ö. 15. yüzyılda Kraliçe Hatshepsut'un saltanatı sırasında inşasına başlandığı ve sonra terk edildiğine inanılan dikilitaşın olduğu taş ocağını gezdikten sonra yollarının hediyelik ve hatıra alışverişi yapılabilecek küçük bir pazara düştüğünden bahsetti. 

BEN TABİİ SARI-LACİVERTİ TERCİH ETTİM

Ülker, burada gördüğü el dokuma tezgahını anlatırken, “Dokumacıyı izleyip, onunla fotoğraf çektirdik. Ben tabii sarı/lacivert renkleri tercih ettim…” diyerek Fenerbahçe sevgisini gösterdi. Ülker, sarı lacivert kaşkolunu da boynuna astı. 

Ülker yazısına, “Uzun ama faydalı bir geziydi, biraz da yorucu. Ancak Mısır’ı, insanları, kültürlerini daha iyi anladığımızı, tarihte Eski Mısır ve Yeni Mısır ayrımını daha iyi yapar hale geldiğimizi söyleyebilirim. Umarım siz de faydalandınız. Zaten tanışmadan iş/ticaret yapamazsınız. Hayatın gayesi de MUTLUETMUTLUOL ise nasıl goyalamayalım ki...” diyerek son verdi. 

Ülker'in yazısının tümünü buradan okuyabilirsiniz:  

https://www.linkedin.com/pulse/misirlilar-arap-mi-yoksa-murat-%C3%BClker-unc9f/

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde