Milas'ta 3 milyar dolarlık proje

Milas'ta 3 milyar dolarlık proje

AĞAOĞLU İLE NET HOLDİNG, MİLAS'TA 5 BİN KONUTTAN OLUŞAN DEV PROJEYE İMZA ATTI.

Milas'ta 3 milyar dolarlık proje
16px
24px
23.05.2006 16:28
ABONE OLgoogle

25 yıldır inşaat, turizm ve hizmet sektöründe başarılı çalışmalar sergileyen Ağaoğlu Şirketler Grubu ile 32 yıldır turizm sektörünün öncülerinden Net Şirketler Grubu, “Bodrum-Milas Gayrimenkul ve Turizm Geliştirme Projesi”ne hâsılat paylaşım modeli ile ortak oldu.

İki dev kuruluşun deneyim ve teknoloji birikimi ile gerçekleştirilecek olan proje, Türkiye’ye Mega bir turizm kompleksi kazandıracak.

Ağaoğlu Şirketler Grubu ile Net Şirketler Grubu işbirliğinde, Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen basın toplantısında “Bodrum-Milas Gayrimenkul ve Turizm Geliştirme Projesi”nin imza töreni gerçekleştirildi.

Törene katılan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Ağaoğlu ve Net Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Besim Tibuk, böylesine büyük bir projeyi, iki güçlü kurum olarak birlikte gerçekleştirmekten dolayı duydukları mutluluğu ifade etti.

Net Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Besim Tibuk, projeyi hayalden gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyerek, sözlerine şunları ekledi: “Yabancılara konut satışı kanununun çıkması, Avrupa’da özellikle de İspanya’da ekonomik standartların yüksek olması, gözlerin Türkiye’ye çevrilmesini sağladı. Biz de bu gelişmelerden yararlanarak, yerli ve yabancı iş ortağı arayışına başladık. Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun projelerindeki kalite ve istikrarı, özellikle de satış sonrası hizmet politikası bizi çok etkiledi. Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun ülke ekonomisine ve sosyal kültüre bakış açısı, bizim düşüncelerimizle tam anlamıyla örtüşüyor. Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun ve Net Şirketler Grubu olarak amacımız, Türkiye’nin gurur duyacağı örnek bir proje gerçekleştirmek.”

 Besim Tibuk, toplantı sonrasında projeyi anlattı. Milas'ın dutlarıyla ünlü olduğunu belirten Tibuk, "Ali, yeni helikopter aldı. Artık onun helikopteriyle seneye orada brunch yapmaya gideriz" dedi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Ağaoğlu ise “Bu projenin bizi heyecanlandıran yönü, ülke ekonomisine olan büyük desteği. Yapılan istatistiklere göre yabancıların geldikleri bir ülkede kendilerine ait bir evde konaklama süresi, yaklaşık altı ay ve bu sürede harcanan aylık gider hane başı 3000 Euro civarında. Bu nedenle önemli olan, evin satışı ile bir kerede alınacak ödeme değil, her ay 3000 Euro’nun ülke ekonomisine getireceği katkıdır. Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak, her projede olduğu gibi, bu projede de bizim amacımız en farklı ve en iyiyi gerçekleştirmek olacaktır.” sözleri ile projenin ülke ekonomisine kazandıracaklarına değindi.

PROJE HASILATI 3 MİLYAR DOLAR

Ali Ağaoğlu, projeden 3 milyar dolar gelir beklemeyi hedeflediklerini belirterek, toplam yatırımın da 500-600 milyon dolar civarında olacağını kaydetti. 18 yıl bekledikten sonra Ağaoğlu ile anlaşan Besim Tibuk'ta gelir paylaşımı hakkında bilgi verdi. İlk olarak Ağaoğlu'ndan 90 milyon dolarlık nakit para alacaklarını belirten Tibuk, toplam hasılatın da yüzde 19'unu Net Holding'in alacağını belirtti.

PROJENİN DETAYLARI

Türkiye’nin en önemli turizm alanlarından biri olan Muğla-Milas’ın Mandalya Körfezi kıyılarında gerçekleştirilecek proje, toplam 9.500.000 metrekare büyüklüğündeki arazi üzerinde hayata geçirilecek. Bodrum’a 25 km; Bodrum-Milas

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde