Makine üreticisi Alman GHH,  Türkiye'de genişleyecek

Makine üreticisi Alman GHH,  Türkiye'de genişleyecek

Alman maden ve tünel makineleri üreticisi GHH, Japon makine ve kamyon distribütörü Marubeni Dağıtım ve Servis ile Türkiye’de bir ortaklık anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, her iki şirket için de Türkiye'nin ötesinde büyüme fırsatları sunuyor.

Makine üreticisi Alman GHH,  Türkiye'de genişleyecek
16px
24px
15.06.2024 08:47Güncelleme: 15.06.2024 08:50
ABONE OLgoogle

Türkiye’nin jeopolitik önemi yanı sıra, bakır, demir cevheri, kömür ve krom gibi birçok mineral kaynağına ve dünyanın en büyük bor yataklarına sahip olması, ülkeyi küresel emtia piyasasında önemli bir oyuncu ve merkez haline getirmiştir. Türkiye'de ağır makineler alanında önde gelen distribütörlerden biri olan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., 6 lokasyon, 270 çalışan ve Azerbaycan ve Gürcistan'a kadar uzanan 50 satış ve servis merkezi ile geniş bir ağa sahip. 1983 yılında İstanbul'da kurulan şirket, dünyanın en büyük distribütörlerinden biri olan ve 45.000 çalışanı bulunan Japonya merkezli Marubeni Corporation'ın bir parçasıdır.

Bu yetenek, deneyim ve erişim birleşimi, Alman makine üreticisi için oldukça ilgi çekicidir. Dünyanın önde gelen markalarından biri olan şirket, Türkiye'de zaten önemli bir müşteri kitlesine hizmet vermektedir. Ancak, bölgedeki ürün portföyünü genişletmek için daha güçlü bir danışmanlık, satış ve servis ağına duyulan ihtiyaç önemli bir kilometre taşı olarak belirlenmiştir. Yükleyiciler (LHD'ler), damperli kamyonlar ve hem yumuşak hem de sert kaya madenciliği için özel olarak tasarlanmış diğer araçlar, maliyet etkinliği ile dayanıklılığı, bakım kolaylığı ve sürücü ergonomisini birleştirmeyi bilen üreticinin uzmanlık alanıdır. Şirket, neredeyse eksiksiz bir ürün yelpazesi sunmakta ve tüm kıtalarda faaliyet göstermektedir. Yaklaşan Komatsu kapanışı ile GHH, Komatsu ailesinin bir parçası olmaya hazırlanırken, bu ortaklıkla bayi ağını da güçlendiriyor. Marubeni Dağıtım ve Servis, Türk bölgesinde güçlü bir Komatsu bayisi olup, 1983 yılından bu yana Türk pazarında Komatsu ile çalışmaktadır.

GHH Grup CEO ve CFO'su Matthias von Buzay, "GHH olarak Türkiye'de Marubeni Dağıtım ve Servis ile anlaşmaya vardığımız için çok memnunuz, Türk pazarındaki konumumuzu birlikte güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz," dedi.

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. CEO'su Eşref Zeka ve Marubeni Dağıtım ve Servis İnşaat ve Madencilik Makineleri COO'su Burçak Birand, "Türkiye'de işimizi büyütme ve güçlendirme stratejimizde bir sonraki adım olarak GHH ile işbirliğinden heyecan duyuyoruz ve güçlü ve verimli bir ortaklığı dört gözle bekliyoruz" dedi.

İki şirket, Şubat ayında Marubeni Dağıtım ve Servis'in CEO'su Zeka ve COO'su Birand’ın GHH’nin Almanya, Gelsenkirchen’deki merkezine yaptıkları ziyaretle ortaklıklarını resmileştirdiler. Bu ziyarette, sunulan ürünler ve çalışma yöntemleri gözden geçirildi ve gelecekteki iş fırsatları üzerine stratejiler geliştirildi. Verimli bir oturum oldu ve güçlü bir çalışma ilişkisinin başlangıcı için mükemmel bir başlangıç yapıldı. İlk teslimatların yakında başlaması bekleniyor. Bu teslimatlar arasında, 10 ton sınıfında en yüksek devrilme yüksekliğine sahip LF-10 NEO yükleyici veya dünyaca ünlü MK-A20 damperli kamyon gibi araçlar bulunabilir.

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde